POLITYKA

Szantażyści złapani! Zatruli jedzenie w LIDLU i domagali się 5 000 000 €

Na dwa lata i dziesięć miesięcy skazani zostali dwaj Niemcy, którzy żądali 5 milionów euro okupu od sieci Lidl. Wcześniej mężczyźni umieścili w sklepach zatrute jedzenie.

Pod koniec września pisaliśmy o szantażyście, który zagroził zatruciem żywności w wybranych sklepach na terenie całych Niemiec, jeśli nie dostanie 10 milionów euro. Jednocześnie bandyta zatruł pięć produktów dla dzieci w Friedrichschafen by się uwiarygodnić. Media opublikowały jego portret co przyczyniło się do jego zatrzymania. Okazało się też, że miał wspólnika.

 

Sąd w Dortmundzie orzekł, że 45- i 46-latek są winni i skazał ich na 2 lata i 10 miesięcy więzienia. Do końca procesu żaden z nich nie przyznał się do winy, zamiast tego obarczali się nawzajem odpowiedzialnością.

 

W sklepach Lidla w Dortmundzie, Wuppertalu i innych miastach przestępcy umieścili artykuły spożywcze uprzednio skażone środkami ochrony roślin. Za ich usunięcie domagali się okupu – równowartości 5 milionów euro. Żądali wypłaty okupu w bitcoinach, czyli internetowej walucie.

 

Szantażyści zostali jednak złapani. Ich kara nie jest najwyższą z możliwych, ponieważ okazało się, że ilość środków chemicznych, które dodawali do artykułów, była na tyle mała, że nie stanowiła dużego zagrożenia dla klientów.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Tak działa DEMON! Wymyślili roboty, które spełnią najbardziej perwersyjne pragnienia mężczyzn

Odlot Kijowskiego! Trzeba zabrać mu możliwość udostępniania treści na portalach społecznościowych!

Redakcja malydziennik

Uważaj! Robisz prawdziwy przelew, a pieniądze trafiają do HAKERÓW. ZOBACZ, jak nie dać się oszukać

Ładuję....