POLITYKA

Szantażyści złapani! Zatruli jedzenie w LIDLU i domagali się 5 000 000 €

Na dwa lata i dziesięć miesięcy skazani zostali dwaj Niemcy, którzy żądali 5 milionów euro okupu od sieci Lidl. Wcześniej mężczyźni umieścili w sklepach zatrute jedzenie.

Pod koniec września pisaliśmy o szantażyście, który zagroził zatruciem żywności w wybranych sklepach na terenie całych Niemiec, jeśli nie dostanie 10 milionów euro. Jednocześnie bandyta zatruł pięć produktów dla dzieci w Friedrichschafen by się uwiarygodnić. Media opublikowały jego portret co przyczyniło się do jego zatrzymania. Okazało się też, że miał wspólnika.

 

Sąd w Dortmundzie orzekł, że 45- i 46-latek są winni i skazał ich na 2 lata i 10 miesięcy więzienia. Do końca procesu żaden z nich nie przyznał się do winy, zamiast tego obarczali się nawzajem odpowiedzialnością.

 

W sklepach Lidla w Dortmundzie, Wuppertalu i innych miastach przestępcy umieścili artykuły spożywcze uprzednio skażone środkami ochrony roślin. Za ich usunięcie domagali się okupu – równowartości 5 milionów euro. Żądali wypłaty okupu w bitcoinach, czyli internetowej walucie.

 

Szantażyści zostali jednak złapani. Ich kara nie jest najwyższą z możliwych, ponieważ okazało się, że ilość środków chemicznych, które dodawali do artykułów, była na tyle mała, że nie stanowiła dużego zagrożenia dla klientów.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Kolejna NAGONKA lewaków na lekarza, który skorzystał z klauzuli sumienia!

Redakcja malydziennik

Tajemnicza śmierć działacza Kukiz`15. Politycy chcą wyjaśnień!

Redakcja malydziennik

Prezydent Duda: Wierzę, że uda się wyjaśnić przyczynę katastrofy smoleńskiej !

Redakcja malydziennik
Ładuję....