POLITYKA

Szalony muzułmanin groził trzyletnim dzieciom! Przedszkolaki przeżyły chwile grozy

– Allah jest wielki! Poderżnę wam gardła jak jagniętom! – krzyczał do trzyletnich dzieci Marokańczyk, króry wtargnął do jednego z oddziałów przedszkolnych.

W piątek ok. godz. 9 rano na teren szkoły Gonzalo Fernández de Córdoba wdarł się 46-letni mężczyzna, który zaczął grozić dzieciom uczestniczącym w zajęciach. Agresywny Marokańczyk został szybko obezwładniony i  aresztowany, a  policja nie znalazła przy nim żadnego niebezpiecznego narzędzia.

 

Tym samym stwierdzono, że najprawdopodobniej mężczyzna ma problemy psychiczne. Informacje o  zdarzeniu początkowo nie przedostały się do hiszpańskich mediów. Pierwsze doniesienia pojawiły się tuż po tym, jak wczoraj rano w Walencji zatrzymano innego Marokańczyka podejrzanego o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego (IS) oraz rekrutowanie dżihadystów. Zdaniem śledczych 47-latek jest odpowiedzialny za zrekrutowanie i wysłanie do Iraku w 2014 r. 26-letniego terrorysty, który w samobójczym zamachu bombowym zabił 33 irackich żołnierzy i ciężko ranił dziesiątki osób.

 

Również w  nocy z  29 na 30  października br. funkcjonariusze w Madrycie zatrzymali 34-letniego Marokańczyka Abdeloyuahida Bourassa pod zarzutem przynależności do IS. W trakcie śledztwa stwierdzono, że podejrzany regularnie zmieniał miejsce zamieszkania i telefony komórkowe, korzystał z kafejek internetowych oraz często używał sformułowań „musimy prowadzić wojnę”,  „umrzemy jako męczennicy”, „tam jest jedna Syria, a  tu druga. Krew przelewa się i tam, i tu”. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Wiadomości z Białego Domu to głównie fake newsy? Tak uważa sam…

Zaczyna się APOKALIPSA! Właśnie rusza CYBERWOJNA. Na ekranach komputerów pojawiła się informacja, iż ktoś przejął nad nimi kontrolę i żąda…

ISIS znów o sobie przypomina. Tym razem grozi, że…

Redakcja malydziennik
Ładuję....