CYWILIZACJA

Szachistka w sukience nie ma wstępu na turniej! Powód? KURIOZALNY

Dwunastoletnia dziewczyna została zmuszona wycofać się z turnieju szachowego w Putrajaya, ponieważ jej strój – sukienka do kolan – został uznany za "zbyt uwodzicielski". Trener dziewczynki wyraził szok i oburzenie decyzją organizatorów turnieju.

Jak relacjonuje trener, dziewczynka była "bardzo zakłopotana" i "zaniepokojona", kiedy organizatorzy szkolnych mistrzostw szachowych poinformowali ją w trakcie zawodów o ich decyzji.

 

"Dyrektor turnieju stwierdził, że jej sukienka jest zbyt uwodzicielska i stanowi pokusę”. Organizatorzy mieli poinformować matkę, by ta udała się ze swoim dzieckiem do centrum handlowego i kupiła jej spodnie. Tyle że było już późno i sklepy były zamknięte Rano także nie można było kupić nowego stroju, bo mecze rozpoczynały się jeszcze przed otwarciem sklepów. Ponieważ nie udało się zdobyć zastępczego ubrania dla dziewczynki, mistrzyni z Kuala Lumpur musiała wycofać się z konkursu.

 

„To dla nas strata czasu i pieniędzy. Ta zdolna młoda dziewczyna to mistrzyni z Kuala Lumpur i ma ogromny potencjał. Incydent z sukienką bardzo ją zasmucił i zaniepokoił”.

 

Trener zaznaczył, że przygotowuje uczniów do zawodów od 20 lat i po raz pierwszy spotkał się z taką sytuacją. Malezyjska federacja szachowa bada teraz tę sprawę.  

Źródło: metro.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Po wygranej Stocha w TCS zagrano serbski hymn! Austriackie MSZ powinno przeprosić

Redakcja malydziennik

STRAJK NAUCZYCIELI we wrześniu to PEWNIAK! Broniarz zapowiada, że…

Redakcja malydziennik

On przewidział jaki będzie wynik finału Mundialu w Rosji! Zgadzasz się?

Ładuję....