WYDARZENIA

Szachistka w sukience nie ma wstępu na turniej! Powód? KURIOZALNY

Dwunastoletnia dziewczyna została zmuszona wycofać się z turnieju szachowego w Putrajaya, ponieważ jej strój – sukienka do kolan – został uznany za "zbyt uwodzicielski". Trener dziewczynki wyraził szok i oburzenie decyzją organizatorów turnieju.

Jak relacjonuje trener, dziewczynka była "bardzo zakłopotana" i "zaniepokojona", kiedy organizatorzy szkolnych mistrzostw szachowych poinformowali ją w trakcie zawodów o ich decyzji.

 

"Dyrektor turnieju stwierdził, że jej sukienka jest zbyt uwodzicielska i stanowi pokusę”. Organizatorzy mieli poinformować matkę, by ta udała się ze swoim dzieckiem do centrum handlowego i kupiła jej spodnie. Tyle że było już późno i sklepy były zamknięte Rano także nie można było kupić nowego stroju, bo mecze rozpoczynały się jeszcze przed otwarciem sklepów. Ponieważ nie udało się zdobyć zastępczego ubrania dla dziewczynki, mistrzyni z Kuala Lumpur musiała wycofać się z konkursu.

 

„To dla nas strata czasu i pieniędzy. Ta zdolna młoda dziewczyna to mistrzyni z Kuala Lumpur i ma ogromny potencjał. Incydent z sukienką bardzo ją zasmucił i zaniepokoił”.

 

Trener zaznaczył, że przygotowuje uczniów do zawodów od 20 lat i po raz pierwszy spotkał się z taką sytuacją. Malezyjska federacja szachowa bada teraz tę sprawę.  

Źródło: metro.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Póki MY żyjemy. Najbardziej wzruszający spot pro life na Dzień Flagi, jaki kiedykolwiek powstał. ZOBACZ!!!

Depresja, drażliwość, choroby. Wszyscy to piją codziennie. Zagraża życiu

Redakcja malydziennik

To będzie EPICKI serial! Mamy informacje na temat adaptacji uniwersum Tolkiena na potrzeby TV!

Redakcja malydziennik
Ładuję....