ARCHIWUM

Szach mat lewacy: Polska ma moc! Właśnie awansowała w ogólnoświatowym indeksie

Według najnowszego notowania Polska plasuje się na 27. miejscu w Indexie Mocy Państw. Cały Indeks sprawdzał 168 krajów. Oznacza to, że Polska jest wśród najsilniejszych krajów świata.

Oznacza to, że Polska może być potęgą. Ponadto, pozostałe kraje Unii Europejskiej razem wzięte, już w tej chwili mogą być największą potęgą świata. Index został stworzony przez Instytut Europa/in.europa, a jego rezultaty przedstawiła Rzeczpospolita.

 

Względem ostatniego notowania z 1991 roku awansowaliśmy o 8 pozycji – wtedy Polska zajmowała 35. lokatę. Obecnie jesteśmy za Tajlandią, Szwecją i Malezją, ale przed Izraelem, Argentyną i Norwegią. Raport bazuje na danych zdobytych w Banku Światowym i International Peace Research Institute.

 

Najlepiej wypadamy pod względem… dyplomacji. Punkty nabija stanowisko Donalda Tuska. Najgorzej jest z energetyką, w niej zajmujemy 51. miejsce.

 

Według autorów raportu pokazuje on siłę Polski na arenie globalnej, ale mimo to wypadamy słabo na własnym podwórku – jesteśmy w kleszczach państw z pierwszej dziesiątki – Niemiec i Rosji.

 

Zasadnicze wnioski są dwa: Polska liczy sie coraz bardziej na świecie, ale UE mogłaby być największą potęgą świata. Wybrać interes narodowy, czy kontynentalny?

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

To mogła być kolejna KRWAWA masakra na ulicach Paryża! Francja żyje w napięciu bez przerwy

Redakcja malydziennik

Znamy wstępne analizy czarnych skrzynek Tu 154. Zawężają one możliwe przyczyny katastrofy

Redakcja malydziennik

Ale WSTYD! Były poseł i dziekan wydziału prawa UJK kłamcą lustracyjnym!

Redakcja malydziennik
Ładuję....