WYDARZENIA

Syryjczyk MIAŻDŻY europejskiego rządy! Bardzo mocny głos o imigrantach: "naszym podstawowym zadaniem jest…"

Syria została już opuszczona przez 90% specjalistów. Problemem, po zakończeniu działań wojennych będzie jakakolwiek egzystencja.

Najbardziej bolesnym ciosem dla irackich wspólnot chrześcijańskich była masowa emigracja ich wiernych z Mosulu i Równiny Niniwy – przypomina w liście pasterskim patriarcha chaldejski Louis Sako. Ubolewa on, że państwa zachodnie zachęcały chrześcijan do opuszczenia kraju.

 

Rezydujący w Bagdadzie hierarcha przypomina wszystkim swym wiernym ich odpowiedzialność za Kościół. Szczególne słowa kieruje do polityków, których wzywa do przezwyciężenia wewnętrznych konfliktów i zaangażowania w odbudowę kraju. „Naszym podstawowym zadaniem jest pozostać w Iraku i pracować dla jego dobra, zabiegając też o powrót wysiedleńców do swych domów” – pisze zwierzchnik chaldejskich katolików.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Feministkom naprawdę odwala. „Gdyby kobiety nie zostały zgwałcone przez gangi migrantów, to…”. To niewiarygodne, że kobieta może mówić coś takiego

Redakcja malydziennik

Leciał z Malezji do Chin, jego szczątki odnaleziono w Tanzanii – po tej katastrofie samolotowej nawet nie odnaleziono wraku

Redakcja malydziennik

Masoneria znowu uderzy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....