CYWILIZACJA

Święty Mikołaj nie mógł powstrzymać łez… Tuląc chore dziecko, przypomniał sobie własną tragedię

Rodzice są w stanie zrobić wszystko, by ostatnie dni życia ich dziecka były najpiękniejsze. Dlatego bardzo chcieli, by ich umierające dziecko odwiedził Święty Mikołaj. Wszyscy ocierali łzy ze wzruszenia.

Miles Agnew urodził się z małogłowiem i  czterokończynowym porażeniem mózgowym, niewydolnością widzenia korowego, padaczką, upośledzeniem mózgu i nietolerancją pokarmową – donosi ABC News. Chłopiec został adoptowany przez rodzinę Agnew, gdy miał zaledwie trzy miesiące. Ma dwóch starszych braci – 13-letniego Haileya i dwa lata młodszego Taveona.

 

Miles od miesięcy przebywa w hospicjum. Jego stan coraz bardziej się pogarsza. 5 grudnia, kiedy z chłopcem było już bardzo źle, odwiedził go Święty Mikołaj, by po raz ostatni dziecko mogło usiąść na jego kolanach. 

 

Wizyta odbyła się w ramach Secret Sleigh Project. Dzięki temu śmiertelnie chore dzieci mają możliwość spotkania się z Mikołajem w domu lub szpitalu. Wolontariusze, którzy wcielają się w rolę Świętego Mikołaja, są przekonani, że każde dziecko zasługuje na magię świąt, nawet gdy jest śmiertelnie chore, przebywa w szpitalu czy hospicjum. 

 

Do chorego chłopca wybrał się „Mikołaj” Jerry Bodily. Jak mówi, była to dla niego bardzo trudna wizyta. Nie tylko dlatego, że spotkał się z umierającym dzieckiem. 

 

"W latach 70., kiedy poznałem moją żonę, miała ona już dwie córki, młodsza była bardzo chora, zaledwie sześć tygodni o tym, jak się poznaliśmy, przegrała walkę o życie. Wiem doskonale, przez co przechodzi rodzina tego chłopca”. 

 

"Nie mogę kłamać, dusiłem się i łzy napływały mi do oczu" – mówił Bodily. 

 

Mama chłopca, Michelle Agnew, powiedziała, że wspólnie z rodziną starają się zrobić wszystko, żeby mieć jak najwięcej wspólnych wspomnień. Nie myślała, że Mikołaj zdąży jeszcze odwiedzić jej syna.

Źródło: mirror.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Babcia chciała zabić wnuczkę? Noworodka wsadziła do…

Redakcja malydziennik

Dzień przegranej Hillary Clinton jest dla tego pastora, jak… Nie uwierzysz, że można powiedzieć coś takiego

Redakcja malydziennik

Problemy zdrowotne Beaty Tyszkiewicz. Spisała testament

Redakcja malydziennik
Ładuję....