RELIGIA

Świętokradczy atak na spowiedź! Australijczycy chcą by…

Konferencje Episkopatu Australii sprzeciwia się pomysłom Komisji Królewskiej, która chce storpedować tajemnicę spowiedzi.

„Spowiedź w Kościele katolickim jest duchowym spotkaniem z Bogiem za pośrednictwem kapłana. Stanowi ona zasadniczą część wolności wyznania” – tak napisał w oficjalnym oświadczeniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii. Abp Denis Hart wyraził w ten sposób sprzeciw względem propozycji Komisji Królewskiej, która badała przypadki molestowania seksualnego nieletnich w latach 1950-2010. Przesłała ona do parlamentu 85 propozycji zmian prawnych mających wzmocnić walkę z podobnymi przestępstwami. Jako jeden z punktów zaproponowano pociąganie do odpowiedzialności karnej księży nieprzekazujących władzom informacji o zbrodni, ponieważ usłyszeli o niej podczas spowiedzi.

Kościół zaznaczył, iż w każdym innym przypadku zgadza się z przekazywaniem wiadomości o molestowaniu seksualnym policji czy prokuraturze, ale tajemnica sakramentu nie może zostać złamana. Pozostałe kontrowersyjne propozycje dotyczą m.in. karania podobnych przestępstw zgodnie z obecnym prawem, a nie obowiązującym w momencie dokonania zbrodni. Również organizacji zrzeszających ofiary nie do końca przekonują wysunięte pomysły. Zaznacza się, iż nie jest słusznym prawo nakazujące każdemu pod groźbą kary przekazywanie władzom informacji o domniemanych przypadkach molestowania na podstawie nie tylko konkretnych dowodów, ale też zaledwie osobistych, niepewnych przypuszczeń.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Oto jak działa rzucenie klątwy na człowieka. Egzorcysta wyjaśnia!

Adam Gaafar

Bp Teofil Matulionis, ofiara komunistycznego terroru, w końcu beatyfikowany!

Redakcja malydziennik

Do czego mogą prowadzić NIECZYSTE MYŚLI. Oto odpowiedź!

Redakcja malydziennik
Ładuję....