POLITYKA

Świetna decyzja! Tak Watykan rozprawia się z belgjskimi eutanazistami

Zbuntowani Braci Miłosierdzia z Belgii w dalszym ciągu nie chcą dostosować się do nauczania Kościoła. Watykan dał im czas do końca sierpnia i nakazał wybór: albo Cesarz, albo Chrystus.

Decyzją Stolicy Apostolskiej, belgijska prowincja Braci Miłosierdzia ma czas do końca sierpnia, aby zapewnić, że w należących do niej placówkach nie będzie przeprowadzana eutanazja. Ponadto każdy z członków prowincji musi osobiście podpisać deklarację, w której potwierdza, że w pełni zgadza się z nauczaniem Kościoła na temat ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W przeciwnym razie zakonnikom grożą procedury kanoniczne, a całej prowincji wykluczenie z zakonu i Kościoła.

 

Watykańskie ultimatum to reakcja na skandaliczną decyzję belgijskiej prowincji Braci Miłosierdzia, która w marcu zgodziła się na przeprowadzanie eutanazji w swych placówkach. Już wtedy odwołania tej decyzji domagała się kuria generalna zakonu. Belgijscy zakonnicy otrzymali też list od ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerharda Müllera, który przypominał im, że eutanazja jest niezgodna z nauczaniem Kościoła. W końcu generał zakonu zwrócił się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o wszczęcie dochodzenia. Prowadziły je dwie kongregacje: nauki wiary oraz ds. instytutów życia konsekrowanego. Podjęte przez nie decyzje zostały zatwierdzone przez samego Papieża.

 

Zgromadzenie Braci Miłosierdzia prowadzi w Belgii 15 ośrodków psychiatrycznych. Co roku korzysta z nich 5 tys. pacjentów. W ubiegłym roku odnotowano w nich 12 wniosków o eutanazję.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Chrońmy rodziny przed oszczercami!

Redakcja malydziennik

Które święta są ważniejsze? Boże Narodzenie czy Wielkanoc? Zobacz co powiedział Papież!

Szach mat lewacy: nowy partner Polski jest naprawdę POTĘŻNY! To druga najszybciej rozwijająca się gospodarka świata

Ładuję....