POLITYKA

Święta muzułmańskie obchodzone tuż za polską granicą? Niemiecki polityk przeszedł samego siebie

Gotowość wprowadzenia w kraju islamskich świąt państwowych wyraził chadecki minister spraw wewnętrznych Thomas De Maiziere. Swoimi słowami zaskoczył nawet partyjnych kolegów.

W wywiadzie dla „Berliner Morgenpost” De Maiziere stwierdził, że jest gotów rozważyć możliwość wprowadzenia w Niemczech świąt muzułmańskich. – Uważam, że dobrze byłoby to zrobić – powiedział minister. 

 

Słowa te wywołały falę krytyki. Negatywnie zareagowali także partyjni koledzy ministra. – Reprezentujemy judeochrześcijańskie wartości i nie ma potrzeby rozpoczynać takiej debaty – powiedział agencji DPA Wolfgang Bosbach z CDU. 

 

Jeszcze ostrzej zareagował Alexander Dobrindt z bawarskiej CSU, który stwierdził, że chrześcijańskim dziedzictwem nie wolno handlować. – Wprowadzenie islamskich świąt państwowych nie wchodzi w grę – cytuje wypowiedź Dobrindta „Bild Zeitung”.

 

Rzeczniczka ministerstwa tłumaczyła, że Thomas de Maiziere w swojej wypowiedzi sugerował, że islamskie święto państwowe można by wprowadzić tylko na niektórych obszarach kraju. Ten pomysł też się jednak w Niemczech nie spodobał.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

OTO cała prawda o popularnej zabawce Spinner! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Facebook usunął wydarzenie Marsz Niepodległości 2017

Redakcja malydziennik

Melania Trump nie wstydzi się swojej wiary! Oficjalnie ogłosiła, że jest…

Ładuję....