POLITYKA

Święta muzułmańskie obchodzone tuż za polską granicą? Niemiecki polityk przeszedł samego siebie

Gotowość wprowadzenia w kraju islamskich świąt państwowych wyraził chadecki minister spraw wewnętrznych Thomas De Maiziere. Swoimi słowami zaskoczył nawet partyjnych kolegów.

W wywiadzie dla „Berliner Morgenpost” De Maiziere stwierdził, że jest gotów rozważyć możliwość wprowadzenia w Niemczech świąt muzułmańskich. – Uważam, że dobrze byłoby to zrobić – powiedział minister. 

 

Słowa te wywołały falę krytyki. Negatywnie zareagowali także partyjni koledzy ministra. – Reprezentujemy judeochrześcijańskie wartości i nie ma potrzeby rozpoczynać takiej debaty – powiedział agencji DPA Wolfgang Bosbach z CDU. 

 

Jeszcze ostrzej zareagował Alexander Dobrindt z bawarskiej CSU, który stwierdził, że chrześcijańskim dziedzictwem nie wolno handlować. – Wprowadzenie islamskich świąt państwowych nie wchodzi w grę – cytuje wypowiedź Dobrindta „Bild Zeitung”.

 

Rzeczniczka ministerstwa tłumaczyła, że Thomas de Maiziere w swojej wypowiedzi sugerował, że islamskie święto państwowe można by wprowadzić tylko na niektórych obszarach kraju. Ten pomysł też się jednak w Niemczech nie spodobał.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

A na Islandii zmiana. Rządzić będą tam libertarianie. Czy uda się im coś zmienić?

Redakcja malydziennik

Jest już KOD, właśnie powstało BIO. Demokracjo, ma cię kto ratować

Redakcja malydziennik

UJAWNIAMY WYNIKI analiz fragmentów Tu 154 i ciał ofiar!!! Dlaczego pilot nie nadał sygnału SOS?

Redakcja malydziennik
Ładuję....