RELIGIA

Świeccy katolicy – w bardzo ostry sposób – napominają maltańskich biskupów. "Nie dawajcie psom tego, co święte"

Ostry i bardzo jednoznaczny apel skierowała do maltańskich biskupów grupa świeckich katolików, określających siebie mianem „członków Veri Catholici”.

Katolicy apelują, w „Times of Malta” w tekście noszącym tytuł „Prośba o prawdziwe miłoście i pokutę”, by biskupi odwołali swoje wskazówki dotyczące „Amoris laetitia”, odnoszące się do osób w ponownych związkach i ich przystępowania do Eucharystii.

 

Apel zawiera wiele bardzo mocnych sformułowań. „Pozwoliliście, aby Najświętsze Ciało i Krew Naszego Pana i Mistrza było krzyżowane i torturowane ponownie w ustach i sercach nie dokonujących pokuty cudzołożników i rozpustników” – napisali autorzy dokumentu i dodali, że ci, którzy robią takie rzeczy – zdaniem św. Pawła Apostoła – nie mogą wejść do Królestwa Bożego.

 

Dokument zawiera także prośbę do biskupów, by ci ponownie przemyśleli fragment z Ewangelii św. Mateusza: „Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały” (Mt 7,6). Biskupi zostali także wezwani do „drżenia ze świętej bojaźni”, a także przypomniano im o Sądzie Ostatecznym. 

 

Nie zabrakło także usprawiedliwienia tak mocnego ataku na pasterzy. Zdaniem autorów dokumentu wierni nie mogą milczeć, gdy pasterze niszczą wiarę. W takiej sytuacji możliwe i konieczne jest także publiczne upominanie pasterzy.

 

Pytanie tylko, czy tak ostry, pozbawiony jakichkolwiek niuansów, czy choćby próby zrozumienia sytuacji duszpasterskiej i wyzwań związanych z powszechnością rozwodów, tekst może przynieść jakiekolwiek pozytywne skutki. Szum medialny niewątpliwie nie powinien być celem samym w sobie.

Źródło: LifeSiteNews/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

DOŁĄCZ DO AKCJI Adopcja zwolennika aborcji!

Redakcja malydziennik

Niesamowite! Chrześcijanie w katakumbach pozostawili po sobie naprawdę wiele malunków – właśnie odkryto nowe

Redakcja malydziennik

Kardynał: Papież zdradzi Jezusa Chrystusa, jeśli…

Redakcja malydziennik
Ładuję....