POLITYKA

Światowa wojna z terroryzmem rozpoczęta. Plan "zmiecenia tego okrutnego wroga z powierzchni naszej planety"

W swym wystąpieniu w Kongresie prezydent Trump zapowiedział "rzeczywistą i pozytywną reformę imigracyjną" i walkę z "radykalnym islamskim teroryzmem". Wezwał też Kongres do uchylenia systemu ubezpieczeń zdrowotnych, tzw. Obamacare i zastąpienia go nowym.

"Wprowadzając w końcu w życie nasze przepisy imigracyjne podniesiemy zarobki, pomożemy bezrobotnym, oszczędzimy miliardy dolarów i uczynimy nasze społeczności bezpieczniejszymi dla wszystkich" – powiedział prezydent.

 

"Chcemy aby wszyscy Amerykanie odnieśli sukces, ale to jest niemożliwe w warunkach bezprawia i chaosu" – dodał.

 

Trump zapowiedział, ku aplauzie kongresmenów, "plan zdruzgotania i zniszczenia" Państwa Islamskiego (IS) i "zmiecenia tego okrutnego wroga z powierzchni naszej planety".

 

W swoim wystąpieniu, skoncentrowanym na wyzwaniach w dziedzinie polityki wewnętrznej, prezydent Trump podkreślił znaczenie sojuszy takich jak NATO. Podkreślił jednak, że sojusznicy muszą sprawiedliwe ponosić koszty wspólnej obrony.

 

"Moja praca nie polega na reprezentowaniu całego świata, ale na reprezentowaniu Stanów Zjednoczonych" stwierdził prezydent kończąc ponadgodzinne wystąpienie na wspólnej sesji obu izb (Izby Reprezentantów i Senatu) amerykańskiego Kongresu. 

 

Przemówienie pełne było odwołań do wyjątkowej roli Stanów Zjednoczonych i posłannictwa Ameryki. Przypominało nieco wystąpienia Trumpa podczas kampanii wyborczej, jednak zawierało wiele pojednawczych elementów i wezwań do jedności. 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

„Wiara w Boga i zakorzenienie naszej kultury w chrześcijańskim dziedzictwie, jest naszą siłą, a nie problemem"

Czy światu grozi III wojna światowa? Korea Północna przetestowała pocisk ICBM, który…

Aniołowie na koniach? A nie, to tylko policjanci. Na długo zapamiętają ten orszak

Redakcja malydziennik
Ładuję....