CYWILIZACJA

Świat stoi na skraju katastrofy nuklearnej. To działanie to krzyk rozpaczy!

Świat znajduje się na granicy nowej wojny światowej, która może przekształcić się w konflikt nuklearny. To ostrzeżenie bardzo mocno pada z ust…

… papieża Franciszka. I właśnie chcą przeciwdziałać tej wielkiej wojnie, Ojciec Święty poprosił, żeby w przeddzień rozpoczęcia nowego 2018 roku rozesłano do ludzi szokujące zdjęcie z końca II wojny światowej.

 

Zdjęcie przedstawia japońskiego chłopca niosącego na plecach swojego młodszego brata, który zginął w czasie po zrzuceniu bomby atomowej na Nagasaki 9 sierpnia 1945 roku. Chłopiec niesie brata do krematorium. Autorem wstrząsającego zdjęcia jest Joseph Roger O’Donnell. Franciszek na odwrocie zdjęcia zawarł krótkie zdanie: „Owoce wojny” i podpisał się. 

 

.@Pontifex wanted photo published & distributed with text: "the fruit of war. -Franciscus. Boy in line at crematorium carrying dead brother. Photo by US photographer Joseph Roger O’Donnell after Atomic Bomb in Nagasaki. Boy’s sadness expressed in his tight lips & dripping blood." pic.twitter.com/wOWAMdUvCR

— Thomas Rosica (@FatherRosica) December 30, 2017

To działanie jest niewątpliwie wielkim krzykiem rozpaczy, ostrzeżeniem skierowanym do świata. Papież, o czym wielokrotnie mówił, jest przekonany, że znajdujemy się obecnie w stanie „fragmentarycznej III wojny światowej”, która łatwo może skierować świat ku zagładzie jądrowej. 

 

Zdjęcia, które wysyła do nas Ojciec święty ma nam przypominać, że poza wielką geopolityką, poza istotnymi interesami państw i narodów, i wreszcie poza interesami przemysłu korzystającego z wojny jest jeszcze dobro zwyczajnych ludzi, którzy zawsze na wojnie tracą. Historia widziana z dołu uświadamia, że trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić do wielkiej wojny.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl/Twitter.com

Komentarze

Zobacz także

To wykonanie „Hallelujah” podbija serca internautów! Jest w nim coś niesamowitego…

Redakcja malydziennik

Ostateczny cel islamistów: „Zdobędziemy Rzym, połamiemy wasze krzyże i zniewolimy wasze kobiety”

Redakcja malydziennik

Nie oczekujcie od matek, że będą IDEALNE! Wcale nie muszą takie być!

Redakcja malydziennik
Ładuję....