POLITYKA

Super pomysł Błaszczaka! Chce by kontrmanifestanci sami płacili za … policję!

PiS chce zmienić ustawę o zgromadzeniach tak, by można było obciążyć kosztami ochrony manifestacji tych, którzy je blokują – poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dążą do awantur, to niech za to zapłacą – mówił minister. I trzeba przyznać że to super pomysł!

Minister spraw wewnętrznych był gościem Radiowej Trójki.

 

– W odróżnieniu od tego, co działo się miesiąc temu, totalni tym razem nie zablokowali uroczystości, które mają charakter religijny, podczas których wspominamy tych, którzy polegli 10 kwietnia – oznajmił szef MSWiA.

 

– Policja nie musiała interweniować w taki sposób, jaki interweniowała miesiąc temu. Oczywiście są przypadki podejrzenia złamania prawa – powiedział, przypominając, że wobec 44 osób skierowano wnioski do sądu o ukaranie. Chodzi głównie o zakłócanie uroczystości religijnych. – Obywatele RP to rodzaj bojówki totalnej opozycji. Oni mówili o blokowaniu, odbieraniu prawa innym. To oni nakręcali spiralę nienawiści. Próbowali, ale w odróżnieniu od tego, co działo się miesiąc temu, odnieśli porażkę. Zachęceni tym, co działo się w Hamburgu kilka dni temu, chcieli powtórzyć Hamburg w Warszawie, ale nie udało mi się. 

Źródło: IAR

Komentarze

Zobacz także

Trzech terrorystów jest na wolności, bo pozwolił na to… sąd! A współpracowali z Państwem Islamskim

Włosi mówią stanowcze NIE dalszemu przyjmowaniu imigrantów

Solidarność europejska zakopana na dnie Bałtyku razem z Nord Stream!

Redakcja malydziennik
Ładuję....