ARCHIWUM

SUKCES POLSKI MUROWANY! Nawet KE to potwierdza!

Komisja Europejska koryguje w górę swoje prognozy w zakresie wzrostu gospodarczego oraz potwierdza, że finanse publiczne w Polsce są w bardzo dobrej kondycji i pod kontrolą – poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie.

"Najnowsza prognoza Komisji Europejskiej potwierdza wysoki potencjał rozwoju polskiej gospodarki i fakt, że finanse publiczne w Polsce są w bardzo dobrej kondycji. Prognoza deficytu na rok 2017 jest spójna z prognozą przedstawioną w Programie konwergencji" – powiedział cytowany w komunikacie Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

 

"Komisja Europejska zaznaczyła, że deficyt może ukształtować się na niższym poziomie w efekcie wdrażania działań ukierunkowanych na poprawę ściągalności podatków. Wysoki priorytet MF dla tych działań sprawia, że również deficyt w 2018 powinien być niższy niż prognozowany przez Komisję Europejską" – dodaje Morawiecki.

 

Resor finansów poinformował, że zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, tempo wzrostu gospodarczego w Polsce przyspieszy w br. do 3,5 proc. z 2,7 proc. zanotowanych rok wcześniej.(PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Minister Gliński przeprasza TRZY osoby. Zaskoczeni?

Redakcja malydziennik

„Nie wierzysz? Chodź i zobacz”!

Redakcja malydziennik

Lans na aborcji się opłacił. Natalia Przybysz Superbohaterką „Wysokich Obcasów”

Redakcja malydziennik
Ładuję....