CYWILIZACJA

Strzelanina, pościg, rozbite samochody i ofiary – a to wszystko pod Warszawą!

Szaleńcza akcja odbyła się w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci ruszyli w pościg za złodziejem samochodu.

W sobotę funkcjonariusze zostali zawiadomieni o kradzieży dostawczego volkswagena w Żyrardowie. Dzięki numerom rejestracyjnym udało się go wyśledzić po północy w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Kiedy kierowca nie reagował na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się, policjanci podjęli za nim pościg. Powiadomiono także okoliczne patrole.

 

Policjanci przygotowali blokadę na jednej z dróg, która miała powstrzymać złodzieja. Jednak kierujący volkswagenem staranował radiowóz (widoczny w ilustracji artykułu) i kontynuował ucieczkę. Pościg rozciągnął się na trzy powiaty – grodziski, pruszkowski i piaseczyński.

 

W Nadarzynie jednak wjechał w ślepą uliczkę, próbował się z niej wydostać zawracając i staranował kolejne pojazdy policjantów próbujące go powstrzymać. W tym czasie ranił też czterech policjantów przebywających w radiowozach. Wtedy też funkcjonariusze zdecydowali się użyć broni palnej.

 

Mężczyzna przejechał jeszcze kilkaset metrów i uderzył samochodem w drzewo. Przewieziono go do szpitala razem z rannymi policjantami. Tam jednak okazało się, że po pewnym czasie kierowca skradzionego volkswagena zmarł.

 

Na miejscu od razu pojawił się prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Źródło: policja.waw.pl

Komentarze

Zobacz także

Elon Musk chce podłączyć mózg do Sieci! Powód? Leczenie! Wizja wariata, gigantyczne niebezpieczeństwo czy przyszłość neuromedycyny?

Ale wielka ściema: Ikea wcale nie włączyła się w sprawę Puszczy Białowieskiej. Oto dlaczego wszyscy się mylą

Redakcja malydziennik

Boska moc człowieka z kosmosu – czyli zobacz kto chciał przedostać się do Polski ?

Redakcja malydziennik
Ładuję....