ARCHIWUM

Straż Marszałkowska poinformowała posłów, że przebywają na sali sejmowej nielegalnie. Czy ich wyrzucą?

Straż Marszałkowska poinformowała nas, że przebywamy na sali sejmowej nielegalnie – poinformował PAP w niedzielę wieczorem poseł Cezary Tomczyk (PO). Jak dotąd – dodał – nikt nie wydał polecenia opuszczenia sali sejmowej.

"W kuluarach podeszli do nas przed momentem strażnicy sejmowi. Odczytali nam treść zarządzenia marszałka Sejmu, zgodnie z którym na sali sejmowej poza godzinami posiedzeń Sejmu nie mogą przebywać posłowie, a jedynie pracownicy kancelarii Sejmu. Poinformowano nas, że przebywamy tu nielegalnie" – powiedział Tomczyk. 

 

"Jak dotąd nikt nie wydał nam polecenia opuszczenia sali sejmowej. Próbujemy dowiedzieć się kto stoi za decyzją o wysłaniu do nas Straży Marszałkowskiej. Jedno jest pewne – nie opuścimy sali posiedzeń i nie oddamy demokracji" – powiedział poseł PO. 

 

Tomczyk opublikował też film na Twitterze, który przedstawia funkcjonariuszkę Straży Marszałkowskiej przekazującą treść zarządzenia posłom. Jak mówi funkcjonariuszka, zarządzenie to datowane jest na 9 stycznia 2008 r. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wypadek polskiego vana we Francji. Winni imigranci. Polskie MSZ pilotuje sprawę. Tożsamość kierowcy na razie nie została potwierdzona

Redakcja malydziennik

Sąd chce odebrać Roksanę babci. Minister sprawiedliwości interweniuje

Redakcja malydziennik

Zakończyła się ekshumacja Stefana Melaka

Redakcja malydziennik
Ładuję....