POLITYKA

Straż Marszałkowska poinformowała posłów, że przebywają na sali sejmowej nielegalnie. Czy ich wyrzucą?

Straż Marszałkowska poinformowała nas, że przebywamy na sali sejmowej nielegalnie – poinformował PAP w niedzielę wieczorem poseł Cezary Tomczyk (PO). Jak dotąd – dodał – nikt nie wydał polecenia opuszczenia sali sejmowej.

"W kuluarach podeszli do nas przed momentem strażnicy sejmowi. Odczytali nam treść zarządzenia marszałka Sejmu, zgodnie z którym na sali sejmowej poza godzinami posiedzeń Sejmu nie mogą przebywać posłowie, a jedynie pracownicy kancelarii Sejmu. Poinformowano nas, że przebywamy tu nielegalnie" – powiedział Tomczyk. 

 

"Jak dotąd nikt nie wydał nam polecenia opuszczenia sali sejmowej. Próbujemy dowiedzieć się kto stoi za decyzją o wysłaniu do nas Straży Marszałkowskiej. Jedno jest pewne – nie opuścimy sali posiedzeń i nie oddamy demokracji" – powiedział poseł PO. 

 

Tomczyk opublikował też film na Twitterze, który przedstawia funkcjonariuszkę Straży Marszałkowskiej przekazującą treść zarządzenia posłom. Jak mówi funkcjonariuszka, zarządzenie to datowane jest na 9 stycznia 2008 r. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Akt TERRORU, tym razem na ulicach Sztokholmu!

Redakcja malydziennik

Niezły cyrk! Niemcy zabezpieczą … Przystanek Woodstock! Bratnia pomoc przychodzi do Owsiaka!

Węgry zdradzą Kaczyńskiego? To najśmieszniejszy news tygodnia!

Ładuję....