POLITYKA

Straż Graniczna ujawnia kolejne bezczelne oszustwa Ukraińców! Czy oni mają Polaków za idiotów?

Liczba oszustw, których dopuszczają się Ukraińcy przekraczający granicę z Polską jest zatrważająca. Oto kolejne dwa przykłady sowieckiej mentalności – braku poszanowania dla prawa i cwaniactwa.
Wielu z nich próbuje przenosić swoje paskudne zwyczaje od naszego kraju.

Dnia 23 sierpnia, na kierunku wjazdowym do Polski 66-letni Ukrainiec posługiwał się fałszywym węgierskim paszportem. W dokumencie znajdowało się jego zdjęcie, a dane personalne dotyczyły 63-letniego obywatela Węgier. Strażnicy zdemaskowali oszusta. Ukrainiec przyznał się, że paszport zakupił w Budapeszcie za 5 tysięcy euro od nieznanego człowieka. Przy pomocy węgierskiego paszportu chciał dotrzeć do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych.

 

Zatrzymanemu postawiono zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem oraz usiłowanie przekroczenia granicy podstępem.  Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, za co został skazany na karę grzywny w wysokości 2 tys. zł. 
Szkoda, że przy okazji nie dostał zakazu wjazdu na teren Polski na 10 lat.

 

Dzień później tj. 24 sierpnia, kolejny bezczelny oszust został zatrzymany przez Straż Graniczną. Ukrainiec posługiwał się paszportem wystawionym na zmienione nazwisko.

 

Podczas kontroli legalności pobytu strażnicy graniczni zeskanowali odciski linii papilarnych obywatela Ukrainy. Okazało się, że cudzoziemiec figuruje w bazie danych pod innym nazwiskiem jako osoba niepożądana na terytorium RP.

 

Ustalono, że zatrzymanemu, 51-letniemu mężczyźnie, w 2017 r. wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu oraz orzeczono o zakazie ponownego wjazdu na terytorium naszego kraju. Ukrainiec po powrocie do ojczyzny zmienił swoje dotychczasowe nazwisko i wyrobił nowy dokument podróży – paszport biometryczny by w ten sposób ominąć zakaz wjazdu do Polski.

 

Ukrainiec przyznał się do zarzucanego mu czynu czyli przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu i poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata próby. Ponadto, w związku z nielegalnym pobytem na terytorium RP, został zobowiązany do powrotu. Jak widać bezczelność Ukraińców nie ma granic.

 

Mimo, że Polacy okazali naprawdę wielkie serce wpuszczając do Polski rzesze uciekinierów z Ukrainy (często młodych mężczyzn, którzy uciekali przed wojskiem i nie chcieli bronić swojego kraju) wciąż odnotowywane są liczne oszustwa z udziałem Ukraińców, a także gwałty, rozboje i kradzieże. Polskie władze powinny dużo bardziej restrykcyjnie podejść do Ukraińców. Każde przestępstwo z udziałem Ukraińca, powinno skutkować dla niego surową karą i wydaleniem z kraju oraz zakazem wjazdu na okres co najmniej 10 lat.

 

Tylko traktując ich z całą stanowczością i surowością jest szansa żeby wychować ich w szacunku do naszej ojczyzny i nauczyć, że Polska to nie Ukraina, tu szanuje się prawo i nie uznaje łapówkarstwa i innych cwaniackich zagrywek.

Źródło: strazgraniczna.pl / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

MASAKRA! Walia i Szkocja oferują darmową aborcję !

Będzie się działo! 17 manifestacji w Warszawie 11 listopada

Redakcja malydziennik

Program 500 plus trafił do… TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO

Ładuję....