WYDARZENIA

Straż Graniczna ma ręce pełne roboty! Ukraińcy bezczelnie ignorują polskie prawo

Wczoraj, 17 sierpnia, funkcjonariusze z Nadodrzańskiego oraz Śląskiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 31 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące w naszym kraju przepisy. Wszyscy będą musieli opuścić Polskę.

Wśród zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału SG było 13 obywateli Ukrainy, z których 8 nielegalnie przebywało w Polsce, zaś 5 nielegalnie wykonywało pracę. Wszyscy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu wraz z czasowym zakazem wjazdu na terytorium naszego kraju.

 

Zatrzymano także Serba, Irakijczyka oraz 2 obywateli Indii, który nie posiadali tytułu prawnego do przekroczenia granicy i pobytu na terytorium RP. Ponieważ obywatel Serbii oraz Iraku posiadali tytuł pobytowy na terytorium RFN, pouczono ich o obowiązku niezwłocznego wyjazdu do Niemiec oraz o konsekwencjach niewykonania tego obowiązku. Natomiast 2 obywateli Indii zostanie przekazanych do Niemiec w ramach readmisji w trybie uproszczonym. Cudzoziemcy za nielegalne przekroczenie granicy oraz nielegalny pobyt na terytorium naszego kraju, zostali ukarani mandatami karnymi. 

 

11 obywateli Ukrainy zatrzymali również funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału SG. Ośmioro z zatrzymanych wykorzystywało wizy do pracy niezgodnie z  przeznaczeniem, czworo przeterminowało swój pobyt na terytorium państw Schengen. Zatrzymano także dwóch obywateli Gruzji, którzy wykorzystywali posiadane dokumenty pobytowe niezgodnie z przeznaczeniem oraz obywatelkę Filipin, która nie posiadała dokumentów pobytowych uprawniających do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju.

 

Wobec wszystkich zatrzymanych cudzoziemców wszczęte zostały postępowania administracyjne, zakończone już w dwunastu przypadkach wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu.

Źródło: strazgraniczna.pl

Komentarze

Zobacz także

Brakuje żywności, leków i paliwa. Dramatyczna sytuacja w Syrii

Redakcja malydziennik

Lekarz Charliego Garda oskarża: przekształciliście życie tego chłopca w operę mydlaną!

Redakcja malydziennik

W końcu poczuję się jak „prawdziwa kobieta”. Za to zdanie feministki nie zostawiły na Serenie Williams suchej nitki

Redakcja malydziennik
Ładuję....