RELIGIA

Straszna profanacja: z tabernakulum wykradli Najświętszy Sakrament. Zabrali go za sobą i pili alkohol

13 lipca zbezczeszczono konsekrowane hostie w diecezji radomskiej. Bp Henryk Tomasik zarządził nabożeństwo wynagradzające w każdym kościele diecezji.

Profanacja została dokonana przez dwóch mężczyzn w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Dostali się oni do świątyni i otworzyli tabernakulum. Zabrali stamtąd Najświętszy Sakrament.

 

Z puszki rozsypano zawartość, a gdy policja zatrzymała sprawców odkryła, że mają przy sobie Ciało Pańskie. Ordynariusz radomski, bp Henryk Tomasik, wydał oświadczenie w którym wezwał do nabożeństwa wynagradzającego.

 

Oto treść komunikatu:

„Czcigodni Księża,

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Bracia i Siostry,

W modlitwie »Ojcze nasz«, wypowiadając słowa »Święć się imię Twoje«, prosimy o to, aby wszyscy ludzie traktowali Osobę Pana Boga jako świętą. Wszystko to, co jest związane z Osobą Pana Boga jest dla nas święte. Poszanowanie Sacrum, tego, co jest święte, jest ważnym wyznacznikiem kultury społeczeństwa i każdego człowieka.

Dla nas, wierzących, wielką świętością jest Najświętszy Sakrament. Z wiarą uczestniczymy we Mszy Świętej i z szacunkiem przyjmujemy Komunię Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem klękamy.

Bardzo ciężkim grzechem jest profanacja Najświętszego Sakramentu. Włamanie do tabernakulum, rozsypywanie konsekrowanych Komunikantów, zabieranie Komunii Świętej do domu – jest nie tylko ciężkim grzechem, sprawca takiego czynu zaciąga karę kościelną, zwaną ekskomuniką. Z takiego grzechu może rozgrzeszyć – i zdjąć ekskomunikę – tylko Stolica Apostolska.

Z bólem informuję, że taka profanacja miała miejsce 13 lipca 2017 r. w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

W związku z tym proszę, aby we wszystkich świątyniach naszej Diecezji, w niedzielę, 16 lipca, po każdej Mszy Świętej, odbyło się, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, nabożeństwo wynagradzające. Proszę także o modlitwę w intencji sprawców profanacji; o łaskę skruchy i nawrócenia.

Biskup Henryk Tomasik”.

Źródło: gosc.pl

Komentarze

Zobacz także

Co jest największym szczęściem mężczyzny?

Redakcja malydziennik

Czy to bezpieczne zajmować się szatanem? Egzorcysta podkreśla, że może to być poważne zagrożenie. Kiedy? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

POKUTA całej Polski za „tęczową mszę”. We wszystkich kościołach trzeba będzie…

Redakcja malydziennik
Ładuję....