ARCHIWUM

Strajk pracowników Biedronki w majówkę! Możliwe problemy z zakupami

W samym środku majowego weekendu pracownicy sieci Biedronka zamierzają pracować możliwie wolno, co grozi tym, że przy kasach powstaną ogromne kolejki. Związkowcy z Biedronki zachęcają, by do protestu dołączyli się również pracownicy innych sieci sklepów handlowych.

– Mogę już potwierdzić, że 2 maja br. odbędzie się protest wśród części pracowników Biedronki. Będzie to protest „włoski”, to znaczy pracownicy będą pracować, ale wolno, zgodnie z przepisani BHP. „Solidarność” zachęca również pracowników innych sieci handlowych do przyłączenia się do protestu i według moich informacji część z nich jest tym zainteresowana – powiedział w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Piotr Adamczak, przewodniczący „Solidarności” w Biedronce.

 

Związkowiec przyznaje, że pomysł na strajk włoski wyszedł od samych pracowników Biedronki. Prawdopodobne jest, że strajk rozleje się także na inne sieci handlowe. Adamczak przyznaje, że prowadzone były rozmowy z pracownikami innych sklepów i niewykluczone, że również i oni dołączą do protestu kasjerów. Jego zdaniem z powodu problemów kadrowych w całym polskim handlu pracownicy są przeciążeni pracą.

 

Do tego dochodzą niesatysfakcjonujące podwyżki wynagrodzeń. Związkowcy spierają się o to z Biedronką od dłuższego czasu. 

Źródło: fakt24.pl, Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

SZOKUJĄCE nagranie! Sfilmowała jak … ginie w wypadku! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Nie tylko Rosja i Niemcy są nim zainteresowani. Sprawdź, kto jeszcze zarobi na Nord Stream 2!

Redakcja malydziennik

Blamaż? To wygląda na PROWOKACJĘ. Merine Le Pen nic nie mówiła o demontażu Unii Europejskiej!

Redakcja malydziennik
Ładuję....