STRAJK NAUCZYCIELI we wrześniu to PEWNIAK! Broniarz zapowiada, że…

Kwietniowy strajk nauczycieli nie wypalił. Więc wszyscy przeczuwają, że pedagodzy szykują coś na wrzesień. Jak jest naprawdę?

Niedawno minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski spotkał się z prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomirem Broniarzem. PiS złożył nauczycielom nową propozycję. Nie podano publicznie konkretów, jednak Sławomir Broniarz wyszedł ze spotkania zadowolony. Czy dzięki temu nie będzie strajku?

 

[spotkanie – przyp. red.] było bardzo merytoryczne, rzeczowe, konkretne i nie było tutaj nadmiernej frazeologii i różnego rodzaju popisów ze strony szefa resortu, jak mieliśmy do czynienia poprzednio. To dobrze rokuje.- mówił S. Broniarz.

 

CZYTAJ TAKŻE: PiS ma POMYSŁ na to, co zrobić z rocznikami 2003-2004! Proponuje nauczycielom i rodzicom…

 

Aczkolwiek trudno powiedzieć o kompromisie. Sławomir Broniarz jednocześnie zaznacza, że propozycje nie wnoszą nic nowego i wciąż czeka na dalszy rozwój wydarzeń. Więc na tą chwilę Broniarz zapowiada, że strajk i tak się odbędzie.

 

Nowe propozycje PiSu dla nauczycieli pojawią się do końca wakacji. Jednak niekoniecznie muszą to być podwyżki, wspomina się o innych tematach, którymi mogą być zainteresowani nauczyciele. Bo jak się okazuje podwyżka płac, której żądają, może wcale nie być dobra dla wzrostu jakości edukacji!

 

Edukacja narodowa jest kluczowa. Musimy rozwiązać systemowo problem niskich płac nauczycieli, bo obecny system dalej funkcjonować nie może. Jest antyrozwojowy. Dosypywanie pieniędzy do edukacji niczego nowego nie spowodowało, w sensie jakości nauczania – mówi Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych rządu w RDC.

 

Źródło: wp.pl/ foto Twitter.com

 

Komentarze