RELIGIA

Strach się bać. Kościół ma być innowacyjny w sprawie diakonatu kobiet! A w kwestii ciąży u mężczyzn też?

Właśnie ruszyły prace wewnątrz powołanej do istnienia przez Franciszka komisji ds. diakonatu dla kobiet. I choć na razie nic nie jest jasne już teraz pojawiają się głosy, że komisja powinna być innowacyjna. Biorąc pod uwagę to, kto formułuje takie opinie, aż strach się bać.

Zwolennicy umożliwienia kobietom posługi diakońskiej przekonują, że w starożytnym Kościele istniał taki urząd. Przeciwnicy tego rozwiązania przypominają, że miała ona inny charakter niż urzędowy diakonat mężczyzn. I właśnie odpowiedzią na pytanie o charakter posługi diakonis (bo, co do ich istnienia nie ma sporu) będą się teraz zajmować członkowie komisji.

 

Niezależnie jednak od tego, co oni uradzą, propozycję sformułował już naczelny progresista Kościoła, kard. Walter Kasper. W rozmowie z agencją informacyjną włoskiego episkopatu SIR podkreślił on, że w kwestii diakonatu kobiet i roli kobiet w Kościele „trzeba coś wymyślić”.

 

Arcybiskup Bruno Forte ma rację mówiąc, że nie jest możliwe bezpośrednie przełożenie posługi mężczyzn na kobiety. W związku z tym trzeba być innowacyjnym. Myślę, że to jest właściwy klucz – stwierdził kard. Kasper. Ciekawe, czy innowacyjność ma również dotyczyć posługi ojca i matki czy męskiej ciąży?

Źródło: PCh24.pl

Komentarze

Zobacz także

Głos proroka: Trwa straszliwa wojna światowa w kawałkach

Redakcja malydziennik

Tam, gdzie polityka uderza w wiarę i duszpasterstwo! Czy ojciec Kramer usprawiedliwiał samobójstwo?

Redakcja malydziennik

Nadchodzi spełnienie się wizji Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej! Zobacz co NAS czeka!

Adam Gaafar
Ładuję....