RELIGIA

Strach się bać. Kościół ma być innowacyjny w sprawie diakonatu kobiet! A w kwestii ciąży u mężczyzn też?

Właśnie ruszyły prace wewnątrz powołanej do istnienia przez Franciszka komisji ds. diakonatu dla kobiet. I choć na razie nic nie jest jasne już teraz pojawiają się głosy, że komisja powinna być innowacyjna. Biorąc pod uwagę to, kto formułuje takie opinie, aż strach się bać.

Zwolennicy umożliwienia kobietom posługi diakońskiej przekonują, że w starożytnym Kościele istniał taki urząd. Przeciwnicy tego rozwiązania przypominają, że miała ona inny charakter niż urzędowy diakonat mężczyzn. I właśnie odpowiedzią na pytanie o charakter posługi diakonis (bo, co do ich istnienia nie ma sporu) będą się teraz zajmować członkowie komisji.

 

Niezależnie jednak od tego, co oni uradzą, propozycję sformułował już naczelny progresista Kościoła, kard. Walter Kasper. W rozmowie z agencją informacyjną włoskiego episkopatu SIR podkreślił on, że w kwestii diakonatu kobiet i roli kobiet w Kościele „trzeba coś wymyślić”.

 

Arcybiskup Bruno Forte ma rację mówiąc, że nie jest możliwe bezpośrednie przełożenie posługi mężczyzn na kobiety. W związku z tym trzeba być innowacyjnym. Myślę, że to jest właściwy klucz – stwierdził kard. Kasper. Ciekawe, czy innowacyjność ma również dotyczyć posługi ojca i matki czy męskiej ciąży?

Źródło: PCh24.pl

Komentarze

Zobacz także

"Miliard dzieci modli się o zbawienie dla swoich zabójców". WSTRZĄSAJĄCE ŚWIADECTWO. Bóg dał im zobaczyć duchowe skutki aborcji!!!

Redakcja malydziennik

Franciszek, rozeznawanie, sztywne zasady moralne i potencjalna destrukcja moralności

Redakcja malydziennik

Coraz więcej szczegółów na temat komisji ds. „reinterpretacji” „Humanae vitae”. Czy teologia ciała i sprzeciw wobec antykoncepcji pójdą do kosza?

Redakcja malydziennik
Ładuję....