ARCHIWUM

Stolica Hiszpanii będzie tęczowa. Zamiast zwykłych świateł drogowych, będzie trzymająca się za ręce para jednopłciowa

Wszystko z powodu festiwalu World Pride połączonego z paradą homoseksualistów. Miasto zainwestuje w nowe światła na przejściach dla pieszych. Jednak to nie wszystko.

W Madrycie na 72 przejściach zamiast standardowych zielonych i czerwonych ludzików na czas "tolerancyjnego" festiwalu będzie wyświetlana para tej samej płci – czasem będzie się trzymać za ręce, a czasem między nimi będzie świecić serduszko. Koszt tej inwestycji to blisko 30.000 euro, jednak zyski dla miasta mają być dziesięć razy większe.

 

Festiwal odbywa się od 23 czerwca do 2 lipca, wspierany jest przez urząd miasta. Burmistrzem Madrytu jest lewicowa polityk Manuela Carmen. Zmiana świateł to jednak nie wszystko – radni chcą także standardowe biało-czarne zebry zmienić na tęczowe. W sprawie przejść dla pieszych nie ma jednak jeszcze ostatecznej decyzji.

 

Madrycka parada równości odbywa się co roku, wówczas miasto odwiedza nawet 2 miliony turystów. Tego roku oprócz Gay Pride miasto będzie gospodarzem światowych obchodów World Pride. Kulminacyjna parada ma się odbyć 1 lipca.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Wreszcie dobry news z UE! Krytyk Polski Martin Schulz odchodzi !

Redakcja malydziennik

Ile za miejsce parkingowe pod kościołem? Tam proboszcz domaga się konkretnych stawek!

Redakcja malydziennik

Ależ potężne cuda dzieją się za wstawiennictwem św. Charbela! ZOBACZ SAM

Redakcja malydziennik
Ładuję....