ARCHIWUM

Starcie dwóch potężnych osób w Kościele: Papież Franciszek KORYGUJE kard. Saraha!

Powszechnie znane są kompletnie różne poglądy Franciszka i kard. Roberta Saraha na liturgię. Tym razem jesteśmy świadkami jednak otwartej konfrontacji między papieżem a prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego. A poszło o tłumaczenia.

Ojciec Święty skierował do kard. Saraha list korygujący jego interpretację papieskiego motu proprio Magnum principium. Jest to dokument o tłumaczeniu tekstów liturgicznych. Franciszek stwierdził, że ocena wierności tłumaczenia tekstów liturgicznych należy obecnie do lokalnych episkopatów.

 

Z kolei kard. Robert Sarah na początku października podał, że decydujący głos w tej kwestii ma Watykan. Konkretnie zgody na druk stwierdzanej na podstawie wierności tłumaczenia z łacińskim oryginałem udzielała kierowana przez kard. Saraha dykasteria. "Tłumaczenia ksiąg liturgicznych na języki współczesne nadal muszą być zatwierdzone przez Stolicę Apostolską" – przekazywał purpurat we francuskim piśmie "L’Homme Nouveau".

 

Tymczasem motu proprio Magnum principium uwzględniało większą rolę episkopatów w zatwierdzaniu ksiąg liturgicznych i potrzebę wierności oryginałowi. Interpretacja Franciszka nie pozostawia złudzeń, że te zadania pozostawione są lokalnym episkopatom, a nie Rzymowi.

Źródło: Radio Watykańskie/ MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Największy sekret Fatimy. Czy nadchodzi tryumf Maryi?

Redakcja malydziennik

Tydzień św. Krzysztofa w Polsce!

Redakcja malydziennik

Zobacz jak działa szatan w klubach dyskotekowych!

Redakcja malydziennik
Ładuję....