HISTORIA WYDARZENIA

Stało się! Zachodni internauci już myślą, że to Polska rozpoczęła II WŚ. Tak wynika z…

Przed inwazją na Polskę Niemcy – chcąc usprawiedliwić swój atak przed międzynarodową opinią publiczną – przygotowali sprytną mistyfikację. Świat miał uwierzyć, że powodem wojny z II RP jest nieprowokowany przez Hitlera atak Polaków na niemiecką radiostację w Gliwicach.

O ile Zachód nie dał się wówczas na to nabrać, o tyle w dobie internetu coraz więcej osób ulega takim przekazom propagandowym.

A wynika tak chociażby z samych wyników w popularnej przeglądarce Google. Po wpisaniu frazy „Poland started” („Polska rozpoczęła”) pojawiają się podpowiedzi typu „Poland started world war 2” („Polska rozpoczęła II wojnę światową”). Dopiero z piątego wyniku dowiadujemy się, że II wojna światowa rozpoczęła się od inwazji na Polskę.

Czytaj także: Kupił radziecki czołg za 150 tys., został MILIONEREM! W środku znalazł… [WIDEO]

Oczywiście nie można za to winić Google, gdyż sugestie wyszukiwarki są oparte o najczęściej wyszukiwane frazy dla danego zapytania.

Innymi  słowy winna jest tutaj po raz kolejny ludzka ignorancja. Opisane zjawisko dowodzi, że osoby posługujące się na co dzień językiem angielskim z jakichś przyczyn szukają masowo informacji o rozpoczęciu wojny właśnie przez nasz kraj.

Na szczęście wyniki z wyszukiwarki są już bardziej sensowne i dotyczą hipotetycznych sytuacji, w których to Polska atakuje prewencyjnie III Rzeszę. Po ostatnich zagranicznych skandalach pod tytułem  „polskie obozy koncentracyjne” oraz „polski udział w Holokauście” trudno jednak podejrzewać internautów, aby właśnie takich informacji szukali w globalnej sieci…

Ciekawostką jest, że po wpisaniu tej samej frazy w języku polskim pojawia się wynik dotyczący przystąpienia naszego kraju do UE.

Komentarze

Zobacz także

Szwecja nie chce jej udzielić azylu, bo jest CHRZEŚCIJANKĄ

Redakcja malydziennik

Czy wiesz, że naszemu poczęciu towarzyszą fajerwerki? O rozbłysku światła przy poczęciu i selekcji eugenicznej słów kilka!

Redakcja malydziennik

KATASTROFA samolotu na ŚLĄSKU. Pilot zginął na oczach DZIECI

Adam Gaafar
Ładuję....