CYWILIZACJA

Śpij, mały Wojowniku! Mama żegna zmarłego na raka synka

Ali Farbrace z Tunbridge Wells w hrabstwie Kent w Anglii podzieliła się z internautami zdjęciem swojego umierającego synka. Mały Daniel przegrał walkę z białaczką.

Daniel urodził się 29 września 2015 roku, w 26. tygodniu ciąży. Kilka pierwszych miesięcy życia chłopczyk spędził w szpitalu, przez wiele tygodni podłączony był do respiratora. Dopiero na Boże Narodzenie jego stan na tyle był stabilny, że lekarze pozwolili rodzicom zabrać synka do domu. 

 

Radość jednak nie trwała długo. W kwietniu 2016 roku na rodzinę spadła tragiczna wiadomość. Na ciele chłopczyka pielęgniarka zauważyła maleńkie kropki, jakby ślady po ukłuciu szpilki. Stan dziecka zaczął się pogarszać. Lekarze zdiagnozowali białaczkę:  "Mówili nam, że można to leczyć, dawali Danielowi prawie 70 procent szans na przeżycie” – opowiada matka chłopca. 

 

Daniel został poddany chemioterapii i na pierwsze urodziny mógł wrócić do domu. Niestety, choroba znów zaatakowała. Dla chłopca nie było już ratunku. 

 

Rodzice Daniela mówią dziś, że są wdzięczni za to, że śmierć przyszła w sposób naturalny:  „Gdybyśmy musieli podjąć decyzję o wyłączeniu maszyny, nigdy byśmy sobie tego nie wybaczyli. Myślę, że on nam tego specjalnie oszczędził. Taki był nasz Daniel” – mówi Ali Farbrace. 

 

„Udostępniliśmy zdjęcie naszego syna, bo chcemy zwrócić uwagę na nowotwory u dzieci i pokazać, że umierają jak wojownicy. Ojciec Daniela powiedział, że to zdjęcie wygląda tak, jak kiedyś spoczywali wojownicy – a Daniel był wojownikiem”.

 

"Był niesamowity, był naszą radością" – mówi mama Daniela. "Chcemy po prostu pamiętać go jako szczęśliwego, pięknego, małego chłopca”.

Źródło: LifeNews.com/MałyDziennik

Komentarze

Zobacz także

Nie żyje Wiesław Michnikowski, świeć, Panie, nad jego duszą! Przygotowaliśmy kilka jego świetnych występów

Redakcja malydziennik

PILNE! We Włoszech znaleziono zwłoki polskiego alpinisty

Adam Gaafar

Tu jest Polska. Dlatego nie ma w niej miejsca dla idiotów profanujących luterańskie kaplice!

Redakcja malydziennik
Ładuję....