WYDARZENIA

Spieszmy się kochać ateistów, tak szybko odchodzą! Rozpropagowali … one ich zabijają!

Nie ma najmniejszych wątpliwości. Ateizm i agnostycyzm odchodzi w przeszłość. Odsetek ludzi, którzy deklarują się, jako nie uznający istnienia Boga, systematycznie spada i będzie spadał – wykazują badania opublikowane na łamach „Evolutionary Psychological Science”.

Z badań przeprowadzonych na czterech tysiącach studentów w Malezji i Stanach Zjednoczonych wynika całkowicie jednoznacznie, że im bardziej ktoś religijny, tym więcej ma dzieci, a im mniej tym mniej. I właśnie to jest główny powód, dla którego liczba ateistów i agnostyków systematycznie spada. 

 

Uczeni wskazują przy tym, że główną przyczyną jest rozpowszechnienie, przez samych sekularystów, antykoncepcji i aborcji. „Ironią losu jest fakt, że efektywne metody kontroli urodzeń zostały wymyślone i rozpropagowane przez ateistów, i to te metody prowadzą do powolnego, ale systematycznego spadku liczny sekularystów w kolejnych pokoleniach” – podkreślają autorzy artykułu.

 

Z opisywanych przez nas badań Pew Research Forum wynika, że do roku 2050 liczba osób niewierzących w populacji światowej spadnie z 16 do 13 procent. A zatrzymanie rozwoju sekularyzmu dotyczyć będzie także społeczeństw zachodnich, które powoli wracać będą do religijności. Inna sprawa, że będzie to religijność islamska, a nie chrześcijańska.

Źródło: CatholicHerald.co.uk/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Nie żyje Eliza Gawryluk, medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski!

Oto dobroczynny wpływ małżeństwa! Nawet się nie spodziewasz, przed czym może cię ono ochronić

Redakcja malydziennik

Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie? Policja szuka niebieskiej walizki, z którą widziany był zamachowiec z Manchesteru

Ładuję....