POLITYKA

SONDAŻ: Polacy są zgodni, Andrzej Duda powinien być kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Aż 66 proc. ankietowanych jest zdania, że Andrzej Duda powinien być kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku – takie są wyniki sondażu autorstwa Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" i Nowej TV.

Sondaż wykazał, że obecny prezydent cieszy się ogromną przewagą nad innymi politykami z partii PiS. Mateusza Morawieckiego wskazało 16 proc. respondentów, na Beatę Szydło – 8 proc., na Jarosława Kaczyńskiego – 6 proc., najmniejsze poparcie otrzymał Zbigniewa Ziobrę – zaledwie 4 proc. ankietowanych widziało go w roli kandydata na prezydenta.

 

– PiS jest skazany na Andrzeja Dudę. Trzeba odłożyć na bok nieporozumienia wynikające z tego, że prezydent korzysta ze swoich konstytucyjnych uprawnień – stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" politolog prof. Kazimierz Kik.

 

"Super Express" przypomniał, że politycy partii rządzącej sugerowali różne scenariusze związane z przyszłymi wyborami prezydenckimi. "SE" powołał się na Marka Suskiego, który miał powiedzieć, że "nie jest oczywiste, że naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich" będzie Andrzej Duda. Wygląda na to, że powyższy sondaż wskazuje, że jednak póki co, sprawa jest przesądzona.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

Lis tropi wrogów opozycji! Tym razem na jego celowniku znalazła się stacja… TVN!

Redakcja malydziennik

Nasz bohater w polskich szkołach w Brukseli

Redakcja malydziennik

Kaczyński o państwie narodowym: Tylko ono może stworzyć prawdziwą demokrację

Redakcja malydziennik
Ładuję....