WYDARZENIA

Śmiertelne połączenie. Nie zgadniesz, czego nie można mieszać

piwo

W okresie letnim szczególnie chętnie sięgamy po zimne piwo, żeby się orzeźwić i schłodzić – czy to na plaży, czy to ogródku. Jednak większość z nas nie wie, że pewne czynniki połączone z piwem mogą zabić!

Sam alkohol powoduje już wzrost ciśnienia, kołatanie serca i problemy z układem krążenia. Specjaliści podkreślają, żeby koniecznie pić go z umiarem. A szczególnie trzeba uważać na najbardziej szkodliwe połączenie – piwo i słońce.

 

Zauważono, że opalanie pod wpływem trunków może mieć bardziej szkodliwy wpływ na organizm niż robienie tego na trzeźwo. Dzieje się tak, ponieważ alkohol zmniejsza ilość karotenoidów i antyoksydantów w organizmie. Skutkuje to szybszymi i poważniejszymi oparzeniami słonecznymi, a nawet rakiem skóry! Badania przeprowadzone przez National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism dowodzą, że u nietrzeźwych osób tolerancja na ekspozycję na promieniowanie UV była mniejsza, niż u trzeźwych badanych.

 

O krok od tragedii. 7-latek wymknął się dziadkowi i pojechał rowerem na…

 

Ponadto alkohol powoduje szybsze odwodnienie i podejmowanie lekkomyślnych decyzji, które mogą się źle skończyć. Nawet po piwie, a może szczególnie po piwie, biorąc pod uwagę powyższe wyniki badań, trzeba pamiętać o kremie z filtrem.

 

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Komentarze

Zobacz także

Pięć ABSURDÓW MANIFY. YUOTUBERKA miażdży feministki!!! Koniecznie ZOBACZ!

PILNE! Wielka EKSPLOZJA w rafinerii. Tysiąc ludzi wewnątrz budynku!

Redakcja malydziennik

Neymar oskarżony o gwałt. Wyciekło nagranie (WIDEO)

Redakcja malydziennik
Ładuję....