CYWILIZACJA

Skutki legalizacji marihuany? Dramatyczne! TEGO NIE DA SIĘ OBRONIĆ!

Jeśli ktoś chce przekonywać, że legalizacja marihuany nie będzie miała żadnych negatywnych skutków społecznych, to powinien zapoznać się z raportem przygotowanym na zlecenie stanu Kolorado. Jego autorzy oceniają skutki legalizacji marihuany w tym stanie w roku 2012.

I nie ma wątpliwości, że są one dramatyczne. W roku aż o 62 procent wzrosła liczba śmierci z powodu wypadków drogowych spowodowanych marihuaną. Dwukrotnie większa jest także liczba hospitalizacja z powodu stosowaniem tego środka.

 

A są to tylko skutki krótkoterminowe. O wiele istotniejsze mogą być długoterminowe. Liczne badania potwierdziły, że stosowanie marihuany przez ludzi poniżej dwudziestego roku życia może mieć szkodliwy wpływ na rozwój mózgu. Nie ma też wątpliwości, że istnieją powiązania między stosowaniem marihuany w wieku dojrzewania a późniejszym zachorowaniem na schizofrenię. 

 

Wynikami badań w Colorado nie jest dr E. Christian Brugger, wykładowca teologii moralnej w St. John Vianney Theological Seminary. – Te wyniki była absolutnie przewidywalne – podkreśla. – Gdyby prawodawcy chcieli przewidywać możliwe skutki swojej zmiany prawa kilka lat temu, to pokrywałyby się one dokładnie z tym, co się wydarzyło – dodaje

Źródło: CruxNow.now

Komentarze

Zobacz także

Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał. Temu prawnikowi też się nie uda

Redakcja malydziennik

Nadopiekuńcza mamuśka tak zatroskała się o syna, że wysyłała pieniądze Państwu Islamskiemu

Redakcja malydziennik

Ci co zgwałcili Polkę we Włoszech to nie ludzie, to DZIKIE BESTIE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....