WYDARZENIA

Skoro to dla kobiet takie stresujące, w tym roku kolację sylwestrową niech szykują mężczyźni

Prawie połowa Włoszek odczuwa stres związany z koniecznością przygotowania sylwestrowej kolacji – to wynik sondażu, przeprowadzonego wśród pań domu. Ankieta wskazuje, że kobiety obawiają się negatywnych ocen podanych przez nie potraw.

W ankiecie, przeprowadzonej wśród kilku tysięcy kobiet tuż przed powitaniem nowego roku, 48 procent z nich przyznało, że przeżywa zdenerwowanie, które powodem jest przede wszystkim świadomość, że zostaną ocenione przez zaproszonych na przyjęcie krewnych i przyjaciół.

 

Podstawowym powodem stresu 82 procent pań domu jest chęć przygotowania menu, które wszystkich usatysfakcjonuje. To oznacza też obawy dotyczące potraw dla osób z alergiami, wegetarian i weganów. Ponad dwie trzecie Włoszek martwi się tym, jak poradzi sobie z zaproszonymi gośćmi, a połowa, czy nakłoni swego partnera do pomocy i współpracy.

 

Jak zauważają eksperci cytowani przez Ansę, stres z powodu przygotowań do ostatniej kolacji w roku jest silniejszy od radości z tego uroczystego wydarzenia. Jest on też przyczyną błędów i gaf – podkreślają specjaliści.

 

"Kobiety często cierpią z powodu poczucia niepewności i obawiają się negatywnych ocen. To błędnie prowadzi je do przekonania, że muszą zdobyć się na wyjątkowe wyczyny, także w kuchni, by uniknąć dezaprobaty" – powiedział włoskiej agencji psychiatra z centrum medycznego w Mediolanie Michele Cucchi. Taka postawa, ostrzegł, wyklucza możliwość cieszenia się życiem.

 

Doktor Cucchi podkreślił, że przed wejściem do kuchni kobiety powinny postarać się zapanować nad nadmiarem emocji.

 

Z sondażu przeprowadzonego przez federację handlu i usług wynika, że 85 procent Włochów powita nowy rok kolacją w domu.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Rajskie wakacje skończyły się TRAGEDIĄ. Kobiecie PĘKŁ ŻOŁĄDEK! (FOTO)

Pies rozpozna, czy masz raka. Wystarczy, że…

Redakcja malydziennik

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Dzieci Sorosa hojnie wspierają organizacje aborcyjne

Redakcja malydziennik
Ładuję....