CYWILIZACJA HISTORIA POLITYKA VIDEO

SKANDAL! We LWOWIE maszerują dumnie z banderowskimi flagami! [WIDEO]

W niedzielę 26 maja 2019 r. Ukraińcy przeszli ulicami Lwowa z banderowskimi flagami. Pochód był związany z obchodami Dnia Bohaterów – święta ustanowionego przez ukraińskich nacjonalistów w 1941 r.

Uroczystości zaczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem naczelnego dowódcy UPA Romana Szuchewycza, który ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za rzeź wołyńską. Jak informuje portal kresy. pl w obchodach wzięły udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, mimo że nie jest to oficjalne ukraińskie święto.

Czytaj także: Syn ukraińskiego zbrodniarza do POLAKÓW: „Chciałbym wam napluć w TWARZ!”

Wśród polityków obecnych na ceremonii znaleźli się m.in. wicemer Lwowa Andrij Moskałenko oraz przewodniczący lwowskiej rady obwodowej Ołeksandr Hanuszczyn. Potem obchody przeniosły się na Cmentarz Łyczakowski, a przed południem wszyscy tłumnie zebrali się pod pomnikiem Stepana Bandery.

Mer Lwowa Andrij Sadowy wygłosił wtedy następującą mowę:

Każdy naród jest dumny ze swoich bohaterów. Jeśli nie ma bohaterów, nie ma ludzi. Nawet rzymscy słudzy mieli swojego bohatera – Spartakusa. Był bohaterem, ponieważ walczył o uwolnienie niewolników. Dla Rzymian był jednak niebezpiecznym przestępcą, ponieważ zagrażał ich władzy i dobrobytowi. Joanna d’Arc jest bohaterem dla Francuzów, podczas gdy brytyjska inkwizycja nazwała ją czarownicą. Jerzy Waszyngton jest bohaterem narodu amerykańskiego, ale dla Korony Brytyjskiej był buntownikiem i zdrajcą.

W marszu ku czci zbrodniarzy z OUN i UPA wzięło udział 4 tys. osób. Poniżej można zobaczyć film nagrany z okazji tegorocznego Dnia Bohaterów we Lwowie.

Fot. Screen youtube

Źródło: Kresy.pl

Komentarze

Zobacz także

Atak na paryski Luwr. Napastnik krzyczał "Allahu Akbar" i zaczął strzelać!

To musisz zobaczyć: AfD MASAKRUJE Angelę Merkel antyimigranckim plakatem prolife. Sprawdź jak to możliwe!

Redakcja malydziennik

Po 7 latach uaktywnia się KRWIOŻERCZA grupa terrorystyczna! Wymierzyli groźby przeciwko Madrytowi!

Redakcja malydziennik
Ładuję....