POLITYKA

Skandal! Rosja blokuje upamiętnienie żołnierzy AK

Rosja od kilku lat nie wydaje zgody na zamontowanie tablic upamiętniających zmarłych w sowieckich łagrach żołnierzy Armii Krajowej – informuje wtorkowy "Nasz Dziennik".

Jak podaje "Nasz Dziennik", starania o umieszczenie tablic na cmentarzu w Jogle (w obwodzie nowogrodzkim) trwają już od kilku lat, mimo że są one gotowe i czekają tylko na montaż. – Tablice, na których znajdują się nazwiska ponad 600 żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na cmentarzu łagrowym w Jogle, zostały już wykonane, znajdują się w Rosji i oczekują na finalną zgodę władz rosyjskich na ich montaż. Wydanie tej zgody jest cały czas przesuwane – informuje "Nasz Dziennik" Centrum Informacyjne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Pierwotnie tablice te miały powstać już na jesieni 2014 r., ale od tego czasu to się nie udało, mimo wyznaczenia pięciu terminów przeprowadzenia prac – czytamy w dzienniku.

 

Tablice na cmentarzu w Jogle zostały sfinansowane jeszcze przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, a nazwiska żołnierzy Armii Krajowej wykuto w kamieniu.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy te ręce rzeczywiście leczą. EGZORCYSTA ostro o bioenergoterapii

Redakcja malydziennik

Afera Szpiegowska w Watykanie! Ktoś szpiegował wysokich dostojników kościelnych

Redakcja malydziennik

Administracja Trumpa nie składa broni. Będzie nowy dekret ws. imigrantów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....