POLITYKA

SKANDAL! Niemiecka historyk krytykuje polski film animowany NIEZWYCIĘŻENI i uważa, że Polacy są winni Holokaustu

W niemieckiej rozgłośni radiowej Deutschland-funk padły skandaliczne słowa na temat Polski. Niemiecka historyk z Instytutu Europy Wschodniej Wolnego Uniwersytetu Berlińskiego Gertrud Pickhan obarczyła winą za Holokaust Polaków. A wszystko po obejrzeniu genialnego polskiego filmiku promocyjnego prawdziwą historię Polski pt. NIEZWYCIĘŻENI.

Niemiecka historyk krytykowała animację ,,Niezwyciężeni”, który jej zdaniem jest ,,przerażająco uproszczona”. Twierdzi, że co prawda byli odważni Polacy, którzy pomagali Żydom, ale robili to za pieniądze. Poza tym „przykład Jedwabnego pokazuje, że byli też tacy, którzy uczestniczyli w eksterminacji polskich Żydów”.

 

Jej zdaniem animacja to przejaw polskiej polityki historycznej, odwołującej się do martyrologii, a jej celem jest przedstawienie Polski jako ofiary. – Odnosi się do zwycięskich Polaków, a nie Polaków, jako nieudanych bohaterów – uważa. Podkreślała, że Polacy udzielili szerokiego poparcia dla komunizmu.

 

 

Źródło: dew.com

Komentarze

Zobacz także

Obrazy zagrabił Żydom, dorobił się na handlu bronią z Niemcami. Zebrane wystawiane są w Szwajcarii: "nie można karać obrazów z powodu ich przeszłości"

Redakcja malydziennik

Imigrant pięknie o Polsce. „Co takiego mają w sobie Polacy, że są tak niesamowici?”

Redakcja malydziennik

Reformacja powinna być upamiętniona! Zablokowanie tego aktu przez prawicę to gorzej niż zbrodnia, to błąd

Redakcja malydziennik
Ładuję....