HISTORIA POLITYKA

SKANDAL! Niemcy NIE DADZĄ Polsce reparacji! Według nich należą się one…

Eksperci z Bundestagu uważają, że Polsce nie należą się reperacje. Zasługuje na nie bardziej inny kraj Europy.

Zespół ekspertów niemieckiego parlamentu zakwestionował, jakoby Polsce należały się reparacje. Za uzasadnione autorzy ekspertyzy uznali natomiast roszczenia Grecji.

 

Rząd Angeli Merkel definitywnie wykluczył jakiekolwiek reparacje dla obu państw. Jednak na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy w Bundestagu przeprowadzono szczegółowe ekspertyzy. Na 15-stronnicowym dokumencie „Greckie i polskie żądania reparacyjne wobec Niemiec” specjaliści ukazywali różnice i podobieństwa w polskiej i greckiej sytuacji.

 

CZYTAJ TAKŻE: MASAKRA w powietrzu! Zderzyły się dwa SAMOLOTY!

 

Ostatecznie podważyli zdanie rządu Angeli Merkel, który twierdzi, że nikomu nie należą się reparacje za drugą wojnę światową. Według ekspertów sprawie odszkodowań dla Grecji powinien się przyjrzeć Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze. Mówimy tu o wydarzeniach sprzed 70 lat i rząd Niemiec musiałby dobrowolnie zgodzić się na warunki spłaty szkód. Natomiast na razie uważa, że temat został zamknięty w traktacie „2+4” z 1990 r.

 

Co prawda polski rząd wstrzymywał się na razie od wystąpienia z oficjalnymi żądaniami, ale wkrótce może się to zmieni.

Źródło: onet.pl/ foto Facebook.com

Komentarze

Zobacz także

Żołnierze znowu wyklęci. W Białymstoku nie chcą Łupaszki

Redakcja malydziennik

Ameryka wreszcie budzi się ze snu. Świat czeka wielka

Redakcja malydziennik

Ani urzędy stanu cywilnego, ani ołtarz ślubny nie są właściwymi miejscami dla dzieci. Niemcy chcą ukrócić śluby imigrantów z osobami nieletnimi

Redakcja malydziennik
Ładuję....