ARCHIWUM

Skąd wróżka wie, co nas czeka? ODPOWIADA EGZORCYSTA!

– Chrześcijanie mają przeświadczenie, że Bóg będzie nad nimi czuwał, wiara chrześcijańska to zaufanie. Żyjemy w przekonaniu, że ufamy komuś, kto będzie przy nas jutro. Jeśli w to wierzymy, jesteśmy spokojniejsi, bardziej radośni – mówił w Telewizji Republika ks. Zenon Hanas.

Gośćmi "Polski Na Dzień Dobry. Weekend" byli ks. Edmund Szaniawski, były egzorcysta oraz ks. dr Zenon Hanas. Rozmowa dotyczyła wróżb andrzejkowych i zagrożeń z nimi związanych. – Andrzejki przypadają na przełom jesienno-zimowy, który nasi przodkowie spędzali w domach, nie na zewnątrz – przypomniał ks. Hanas.

 

Gość Telewizji Republika wskazał, że "30 listopada jest bardzo blisko czasu adwentowego, kiedy kiedyś obowiązywał czas postu, którego dzisiaj już nie ma". – Przed rozpoczęciem tego postnego czasu jest potrzeba, żeby zakończyć to radosnym świętowaniem. Kiedyś Andrzejki miały funkcję zakończenia zwyczajnego czasu w Kościele i rozpoczęcia tego postnego – wskazał.

 

Ks. Edmund Szaniawski, były egzorcysta zauważył, że "obrzędy związane z andrzejkami wyglądają na zabawę". – Z kształtu wosku odczytuje się przeszłość itd. To jest niby zabawa, ale jest tak, że kieruje tym przeznaczenie, co jest niezgodne z wiarą chrześcijańską, dlatego ze naszym życiem kieruje Pan Bóg. Potem taka osoba może iść od wróżki, aby przepowiedziała przyszłość, co jest złe – przestrzegł.

 

Zdaniem ks. dr Hanasa to, że Polacy tak chętnie chodzą do wróżek wynika z tego, że "żyjemy w czasach niepewności". – W wierze chrześcijańskiej jest tak, że decyzje podejmowane przez nas, są naszymi osobistymi, wynikającymi z przesłanek wiary. Chrześcijanie mają przeświadczenie, że Bóg będzie nad nimi czuwał, wiara chrześcijańska to zaufanie. Żyjemy w przekonaniu, że ufamy komuś, kto będzie przy nas jutro. Jeśli w to wierzymy, jesteśmy spokojniejsi, bardziej radośni – przekonywał ksiądz.

 

– Pytanie skąd wróżka wie, co nas czeka? – mówił były egzorcysta. Jego zdaniem "wróżce podpowiada diabeł, który daje jej dar przewidywania, a to, co jest przepowiadane, najczęściej jest czymś złym, na skutek czego, często są nieszczęścia i niepowodzenia, bo wchodzi się w sidła ciemności".

 

BSz/Telewizjarepublika.pl

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Zatrważająca przepowiednia, która może spełnić się jeszcze za naszego życia

Redakcja malydziennik

ZNAMY ostateczne wyniki I tury wyborów we Francji! Wygrał tamtejszy Petru!

Redakcja malydziennik

Austria nie chce muzułmanów. Politycy prześcigają się w antyimigranckich hasłach, ludzie nie chcą ich w sąsiedztwie, a prasa podkreśla wysokie koszty programu relokacji

Redakcja malydziennik
Ładuję....