ARCHIWUM

Siły ciemności triumfują na katolickim uniwersytecie… Filozof nie pozostawia wątpliwości!

– Światowe potęgi i siły ciemności są na wojnie ze wszystkim, co prawdziwie chrześcijańskie – mówi o swoim zawieszeniu na Katolickim Uniwersytecie w Louvain filozof Stéphane Mercier. Powodem jego zawieszenia było wykładanie studentom katolickiego i racjonalnego podejścia do aborcji, która jest zabiciem człowieka.

Uniwersytet, który wciąż uznaje się za katolicki, i w którego radzie zasiada arcybiskup uznał, że odrzucenie aborcji i uznanie jej za zabójstwo człowieka jest niezgodne z wartościami reprezentowanymi przez uczelnię.

 

Wykładowca przedstawił studentom argumenty przeciwko aborcji, by ci mogli się nad nimi zastanowić. Mocno jednak podkreślał, że nie muszą się z nim zgadzać. Mimo to, po donosie feministycznej organizacji, uczelnia wszczęła przeciw niemu dyscyplinarną procedurę i zawiesiła jego wykłady.

 

Mercier nie ma wątpliwości, że decyzje te są elementem walki światowych potęg i sił ciemności przeciwko chrześcijaństwu, a jednocześnie zapewnia, że decyzje go nie złamały, choć jest zmęczony. – Jestem spokojny, bo Bóg jest moją siłą w tej walce. Święta Dziewica miażdży głowę węża. Moja narzeczona jest dla mnie ogromnym wsparciem – mówił „Catholic Herald”.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

NOWY SONDAŻ PREZYDENCKI! Większość Polaków wybrałaby na prezydenta…

Adam Gaafar

InPost dementuje doniesienia prasowe na swój temat!

Redakcja malydziennik

Wojna o Trybunał Konstytucyjny nadal trwa! PiS składa nowy projekt!

Redakcja malydziennik
Ładuję....