RELIGIA

Siedem rzeczy, których jeszcze nie wiesz o Guadalupe

Dziś obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. 12 grudnia 1531 roku Matka Boża ukazała się Indianinowi Juanowi Diego. Ubrana była w różową tunikę i błękitny płaszcz, opasana czarną wstęgą, co dla Azteków oznaczało, że była brzemienna.

Czy wiesz, że…

 

 

Tylko w ciągu kilku lat po objawieniu Matki Bożej, dokładnie między 1532 a 1538 rokiem, osiem milionów Indian przyjęło chrzest.

 

Na niebieskim płaszczu Maryi znajdują się rysunki gwiazd. Badania wykazały, że układ gwiazd jest identyczny z tym, jaki miał miejsce nad Meksykiem w grudniu 1531 roku. Przestawiony jest on jednak nie z Ziemi, a tak, jakby obserwator przebywał na Słońcu.

 

Maryja na obrazie ma twarz koloru moreno. Z daleka wydaje się Indianką, z bliska – białą kobietą.

 

14 listopada 1921 roku doszło do zamachu bombowego w Guadelupe. Bomba ukryta była w bukiecie kwiatów złożonym pod cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Potężny wybuch dokonał ogromnych zniszczeń w promieniu kilkunastu metrów. Zniszczone został metalowe świeczniki i stojący na ołtarzu krucyfiks. Obraz, mimo że znajdował się tuż obok bomby, pozostał nienaruszony.

 

Odzienie przedstawione nie wykazuje oznak starzenia? Nie zniszczyły go ani kadzidło, ani dym świec, ani warunki atmosferyczne, ani kwas, który przypadkowo wylał się podczas czyszczenia ram obrazu. Ciekawostką jest też to, że do tkaniny nie przylega kurz i odpycha ona insekty.

 

Do dziś nie wiadomo, mono, bardzo wielu specjalistycznych badań, w jaki sposób i czym został namalowany obraz Matki Bożej z Guadalupe.

 

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe jest najczęściej odwiedzanym sanktuarium maryjnym na świecie. Rocznie przybywa tak około 12 milionów pielgrzymów. Sanktuaryjne księgi odnotowują liczne cuda i uzdrowienia za przyczyną Matki Bożej.  

 

(Na podst. G. Górny, J. Rosikoń, Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych. Warszawa 2013) 

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

APOKALIPSA nadejdzie, jeżeli ludzie się nie nawrócą! Maryja zapowiada STRASZNE rzeczy

Redakcja malydziennik

Ksiądz skrytykował imigracje i homoseksualizm, otrzymał reprymendę od arcybiskupa!

Redakcja malydziennik

Taizé: 3 tysiące młodych odkrywa piękno modlitwy i zadziwienie Bogiem

Ładuję....