POLITYKA

Sensacyjne doniesienia ws. Masy! Zobacz za co faktycznie został zatrzymany!

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” pisze o prawdziwych powodach zatrzymania świadka koronnego, byłego mafioza Jarosława Ł. pseudonim „Masa”.
Korumpowanie policjanta – to jeden z zarzutów, które w ubiegłym tygodniu usłyszał Jarosław Ł., pseudonim Masa. Gangster-celebryta, według prokuratorów, kupował sobie przychylność wysokiej rangi funkcjonariusza – Zbigniewa G. Tymczasem jeden z tabloidów donosi, że Masie w celi grozi zemsta jego byłych kompanów.

Zarzuty korupcyjne dotyczą drobiazgów, a kwoty są śmieszne, jak na postępowanie prowadzone od trzech lat – mówi „Rzeczpospolitej” adwokat „Masy”. Chodzi o niemal milion złotych – wyłudzenie pożyczki na bankach na kwotę 670 tys. zł oraz oszukanie właściciela firmy budowlanej na kwotę 160 tys. zł. Gangster nie zapłacił za umówione ułożenie kostki brukowej.

„Rzeczpospolita” przybliża szczegóły jego znajomości ze Zbigniewem G., naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego w łódzkiej komendzie wojewódzkiej. Ł. regularnie wręczał mu osobliwe łapówki – środki anaboliczne i dwie tony pelletu (materiał grzewczy) o wartości ok 1,5 tys. zł. – Naczelnik to człowiek o posturze kulturysty, jeszcze potężniejszy niż „Masa”, mógł wykorzystywać anaboliki na własne potrzeby – mówi dziennikowi jeden ze śledczych. W zamian mógł liczyć na przychylność i pomoc policjanta.

„Super Express” sugeruje, że „Masie” w celi zakładu karnego w Opolu Lubelskim grozi krwawa zemsta jego byłych wspólników. Dawni kompani, którzy odsiadują wyroki od 6,5 do 7 lat więzienia, wycenili jego głowę na 2 mln zł. – „Masa” uchodzi za konfidenta, kapusia. Jest niebezpieczeństwo, że coś mu grozi. W aresztach różne rzeczy się dzieją – mówi w rozmowie z tabloidem Janusz Szostak, autor najnowszej książki o gangsterze.

skl/se.pl/Rzeczpospolita

Komentarze

Zobacz także

Mocne słowa Wassermanowej: Spółka OLT powstała by prać pieniądze z Amber Gold

Redakcja malydziennik

Pięciolatek oskarżony o terroryzm. Jego rodzice mają teraz wielki kłopot

Redakcja malydziennik

Odpowiedź na ważne pytanie o szczepionkach: czy jest bezpieczna? Na pewno NIE JEST w 100% SKUTECZNA

Redakcja malydziennik
Ładuję....