WYDARZENIA

SENSACJA! Chiny hodują rośliny w kosmosie!!!

Księżyc

To wielki przełom w badaniach kosmosu. Chińska misja Chang’e-4, w której satelita dotarł na powierzchnię ciemnej strony Księżyca, jeszcze się nie zakończyła. W kosmos wysłano również nasiona. Już wiemy, że część z nich wykiełkowała.

Głównym projektem misji Chang’e jest budowa bazy oraz zasiedlenie Księżyca. Pierwsza sonda wraz z łazikiem ma nie tylko przeanalizować skład chemiczny powierzchni, ale także znaleźć odpowiednie miejsce na budowę bazy księżycowej.

Co może znajdywać się po drugiej stronie Księżyca? Miejsce to ma być bogate w minerały. Według badań, basen Aitkena zawiera podwyższoną zawartość żelaza, tytanu i toru. Ma tam również znajdować się zamarznięty lód, pozostałości komet, które trafiły w Księżyc. To właśnie Chang’e 4 ma dokładnie zbadać.

Satelita przetransportował ze sobą również nasiona ziemniaków, bawełny, drożdże oraz larwy muszki owocówki. Celem było sprawdzenie, jak niższa grawitacja wpłynie na rozwój własnej biosfery wewnątrz lądownika. Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna poinformowała, że na powierzchni Księżyca, po jego ciemnej stronie, właśnie rozkwitły nasiona bawełny.

Źródło: WP.pl

FOT. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/wczesniej-umorzyl-sledztwo-przeciw-nacjonaliscie-miedlarowi-teraz-rozwikla-sprawe-adamowicza/

Komentarze

Zobacz także

Wypełnienia czasu, gotowości i nieustającej radości! Eschatologiczne życzenia od Małego Dziennika

Redakcja malydziennik

W oczekiwaniu na sensownego faceta mrożą swoje komórki jajowe. Oto "dylematy" wykształconych kobiet

Polskiego ATOMU nie zrobią ani Francuzi, ani Chińczycy, tylko my sami? Sensacyjne słowa ministra energii!

Redakcja malydziennik
Ładuję....