ARCHIWUM

Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Opozycja wzywa do wojny domowej!

O godz. 1.57 w nocy z piątku na sobotę Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym. Wcześniej odrzucił wniosek PO o odrzucenie ustawy w całości. po głosowaniu czerwona zaraza zaczęła ryczeć o hańbie i zdradzie!

Za przyjęciem ustawy bez poprawek głosowało 55 senatorów, 23 było przeciw, a 2 wstrzymało się. Opozycja przyjęła wyniki głosowania okrzykami "Wolne sądy".

Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. Na jego decyzję czekają już dwie inne ustawy dotyczące sądownictwa: nowela ustawy o KRS oraz nowela Prawa o ustroju sądów powszechnych.

Senatorowie debatowali nad ustawą ponad 15 godzin. PO wniosło do niej kilkaset poprawek. Poprawkę dotyczącą wygaszania kadencji I prezes SN zgłosił też senator PiS Aleksander Bobko. Wobec przyjęcia ustawy bez poprawek nie głosowano nad poszczególnymi propozycjami zmian.

Po przyjęciu przez Senat ustawy o Sądzie Najwyższym demonstranci, którzy zakłócają spokój mieszkańców Warszawy i bronią UB-eckich przywilejów, skandowali m. in. "zdrajcy!" i "hańba!". 

 

Źródło: Polskie Radio

Komentarze

Zobacz także

Niesamowity CUD w KOŚCIELE! W czasie Mszy Świętej nagle…(WIDEO)

Redakcja malydziennik

Dwudziestu trzech teologów popiera czterech kardynałów. „Łódź Piotrowa dryfuje jak statek pozbawiony steru”

Redakcja malydziennik

„Czynni szatani” z PO i Donald Tusk

Redakcja malydziennik
Ładuję....