POLITYKA

Sekretarz Papieża Emeryta ujawnia fakty o REZYGNACJI: "Postanowił, że będzie…" – już w niedzielę obchodzimy jego urodziny

W niedzielę wielkanocną przypadają 90-te urodziny Papieża Seniora. Benedykt XVI będzie je przeżywał w obecności swego starszego brata Georga i jest to dla niego najważniejszy prezent – przyznał jego osobisty sekretarz abp Georg Gänswein. W poniedziałek przewidziane są niewielkie uroczystości w stylu bawarskim, oczywiście na miarę sił 90-letniego człowieka.

Abp Gänswein zapewnia, że Benedykt XVI jest w dobrym humorze, w pełni świadomy, choć pod względem fizycznym jest coraz słabszy. Codziennie czytuje jednak cztery dzienniki oraz przegląd prasy, przygotowany przez watykański sekretariat stanu. Jego ulubioną lekturą są ojcowie Kościoła, a zatem jego wielcy mistrzowie z czasów, kiedy wykładał teologię. Zagląda też do najnowszych publikacji teologicznych.

 

Papieski sekretarz po raz kolejny potwierdził, że Benedykt XVI nigdy nie żałował swej rezygnacji. „Ma on zdumiewający pokój ducha, który powala zrozumieć, że w swym sumieniu ma pewność, co do podjętej przed Bogiem decyzji” – powiedział abp Gänswein. Zapewnił też, że Benedykt XVI nie działał pod wpływem żadnych presji. Gdyby je na niego wywierano, na pewno by im nie uległ.

 

Papieski sekretarz stwierdził ponadto, że Benedykt XVI nie komentuje w żaden sposób pontyfikatu swego następcy. Jest w pełni świadomy debat, jakie toczą się we współczesnym Kościele, choćby na temat Amoris laetitia, i wie, że jest przeciwstawiany Papieżowi Franciszkowi. To go jednak nie sprowokuje do zabrania głosu. Postanowił, że będzie milczeć i jest wierny temu postanowieniu – powiedział sekretarz osobisty Papieża Seniora w wywiadzie dla dziennika La Repubblica.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

KOLEJNA afera z udziałem PREZYDENTA! Znikają SERWERY z TAJNYMI DANYMI!

Adam Gaafar

To dzieje się naprawdę ! Rosją stworzyła śmiercionośną broń, która tworzy sztuczne tsunami!

Adam Gaafar

Trump zmienia stanowisko w kluczowych sprawach!

Redakcja malydziennik
Ładuję....