CYWILIZACJA

Wpadł polski gang. Ścigali ich w całej Europie

Trzeci z członków polskiego gangu zajmującego się nielegalną produkcją papierosów wreszcie wpadł. Szajka przez kilka lat zajmowała się na Wyspach nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Skarb Wielkiej Brytanii stracił na tym nawet 17 milionów funtów!

43-letni Robert Z. został uznany winnym i skazany w maju 2017 roku przez Manchester Crown Court. Wraz z dwójką innych Polaków naraził on brytyjski skarb państwa na wielomilionowe straty. Byli oni częścią gangu, który zajmował się przemycaniem, przetwarzaniem i produkowaniem tytoniu do skręcania papierosów.

Skala procederu została oszacowana nawet na 100 ton surowego tytoniu o łącznej wartości 17 milionów funtów. Kontrabanda przemycana do UK z Polski i Czech służyła do produkcji papierosów w nielegalnych „fabrykach”, a następnie była wprowadzana na czarny rynek.

Polska szajka została w sumie skazana na łączny wyrok 16 lat pozbawienia wolności. 8 lat za kratkami miał spędzić właśnie Z., ale jako jedynemu z oskarżonych udało się opuścić Wielka Brytanię jeszcze przed rozpoczęciem procesu. 39-letni Hubert J. i 32-letni Łukasz P. zostali skazani na cztery lata więzienia.

Źródło: Polish Express

Fot: Pixabay

Zobacz też: https://malydziennik.pl/szokujace-polacy-chcieli-zabic-ukrainca-maczetami/

 

Komentarze

Zobacz także

Dopiero zaczynali wspólne życie… W piątek była radość z ich ślubu, a w sobotę rozpacz z powodu…

Redakcja malydziennik

HULAJNOGA elektryczna zderzyła się z CIĘŻARÓWKĄ. W wypadku zginęła…

Redakcja malydziennik

Ostateczna bitwa KOŃCA ŚWIATA odbędzie się pod Har-Magedon – "i nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie…"

Ładuję....