POLITYKA

Schultz już grozi krajom, które nie chcą przyjmować imigrantów. I opowiada bajki o niemieckiej walce z nazizmem!

Nominowany przez zarząd SPD kandydat na kanclerza Niemiec Martin Schulz wezwał w niedzielę do "uczciwego podziału" uchodźców w Europie, grożąc krajom, które odmawiają przyjmowania imigrantów, finansowymi konsekwencjami w przyszłym budżecie UE.

"Europa musi działać, zwalczając przyczyny migracji i skutecznie strzegąc granic zewnętrznych Unii, a przede wszystkim uchwalając wreszcie pilnie potrzebne europejskie prawo migracyjne. Chodzi o uczciwy podział uchodźców na naszym kontynencie" – powiedział Schulz po ogłoszeniu decyzji o swojej nominacji w siedzibie SPD w Berlinie. 

 

"Solidarność i uczciwy podział ciężarów jest fundamentem europejskiej współpracy" – zaznaczył polityk SPD. 

 

Niemcy – podkreślił Schulz – okazują innym krajom solidarność, także finansową, gdy czują się one zagrożone. "Jeśli jednak niektórzy członkowie UE rozumieją pod pojęciem solidarności udział w subwencjach rolnych i funduszach strukturalnych, ale gdy należy okazać solidarność ludziom, którzy uciekają, to mówią: nie, dziękuje, to przyszły niemiecki rząd musi połączyć kwestię solidarności w polityce migracyjnej z przyszłym unijnym budżetem" – mówił Schulz, długo oklaskiwany przez zgromadzonych. 

 

"Publiczną zniewagą dla Niemiec" nazwał fakt, iż premier Węgier Viktor Orban, "odmawiający jakiejkolwiek solidarności z Niemcami", przyjmowany jest z honorami przez bawarską CSU.

 

Niemcy wiedzą, co to wojna, dyktatura, prześladowania i wypędzenia, a wielu z nich musiało uciekać przed Hitlerem – powiedział Schulz. Niemieckie doświadczenie mówi, że jeśli ludzie uciekają przed Państwem Islamskim, to "zasługują na schronienie" – dodał. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Szydło krytykuje Bodnara: Nigdy nie słyszałam, żeby RPO Adam Bodnar stawał po stronie ugrupowań prawicowych

Redakcja malydziennik

Znamy już bilans tragedii w Świebodzicach

Redakcja malydziennik

Amerykańscy katolicy mają potężnego sojusznika. „Czuję się tu jak w domu”

Redakcja malydziennik
Ładuję....