POLITYKA

Schetyna odcina się od Kijowskiego i Petru! Czy to właśnie On zostanie teraz bohaterem opozycji?

Liczę na to, że lider KOD Mateusz Kijowski w sposób otwarty wyjaśni trudne dla siebie kwestie – powiedział w czwartek szef PO Grzegorz Schetyna. Jak dodał, sprawa finansowania w KOD musi być transparentna.

Schetynę spytano na czwartkowym briefingu w Sejmie o informacje, które w środę późnym wieczorem podały Rzeczpospolita i Onet, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie – jak ustalili dziennikarze – chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

 

"Kwestia finansowania publicznego, zwłaszcza takiej organizacji jak KOD, czy liderów KOD, czy w tym przypadku Mateusza Kijowskiego, lidera KOD musi być transparentna, przezroczysta, szczególnie, że pieniądze te pochodzą z datków, darowizn ludzi, sympatyków, tych, którzy uczestniczyli w tych wielu demonstracjach w ostatnich miesiącach" – powiedział Schetyna.

 

"Liczę na to, że Mateusz Kijowski, i trzymam za niego kciuki, żeby w sposób taki otwarty, transparentny, opisał, odpowiedział na pytania i wyjaśnił te trudne dla siebie kwestie" – dodał szef PO. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dokładnie 100 lat temu Maryja wypowiedziała słowa, które przez lata przeznaczone były tylko dla papieży. Oto trzecia TAJEMNICA FATIMSKA

Napastnik pod Białym Domem! Przyszedł, żeby mu WYCIĄGNĄĆ CHIPA Z GŁOWY

Redakcja malydziennik

Ale wałki szły w Amber Gold! Marcin P. zarobił grube miliony, sprawdź ile

Redakcja malydziennik
Ładuję....