POLITYKA

Schetyna: na Marszu 100.000 osób, a jak było naprawdę? Zgoła inne dane podaje Policja

Grzegorz Schetyna na trwającym właśnie zgromadzeniu w trakcie Marszu Wolności podał, że na Placu Konstytucji zgromadziło się 100.000 osób. Te dane wydają się jednak grubo przesadzone. Nie zgadza się z nimi ani Ratusz, ani Policja.

Jak podała Policja, w trakcie przemarszu z Placu Bankowego na Plac Konstytucji, zgromadziło się 9.000 osób. Jednak według władz miast – było tam około 50.000 tysięcy osób. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14.

 

W czasie trwania Marszu, Ratusz zwiększył jednak swoje szacunki – chwilę po godzinie 15 miało być aż 90.000 uczestników. Taką informację podał rzecznik stołecznego ratusza Bartek Milczarczyk na Twitterze. 

 

Już na Placu Konstytucji za to zabrał głos szef Platformy Obywatelskiej – jego sprawne oko wypatrzyło 100.000 uczestników. Jeżeli tych 100.000 ludzi wciąż nie wie, o jaką wolność walczy, to warto pokazać im, o jaką wolność walczy ta kobieta

 

Z kolei według innych źródeł (Natalia Polubiec, sekretarz młodzieżówki PO w Regionie Mazowieckim)  – Marsz niedługo zgromadzi wszystkich Polaków – w tej chwili są tam miliony osób:

Są nas miliony na #MarszWolności @Platforma_org ❤❤❤ pic.twitter.com/g2cRmUQf9Q

— Natalia Polubiec (@NPolubiec) 6 maja 2017

 

A ostateczne dane Policja podała chwilę po godzinie 16 – "w kulminacyjnym momencie uczestniczyło ok. 12 tysięcy osób". Takie dane funkcjonariusze zamieścili na Twitterze.

W zgromadzeniu w kulminacyjnym momencie uczestniczyło ok. 12 tysięcy osób. Trwa odpływ ludzi z pl. Konstytucji.

— Policja Warszawa (@Policja_KSP) 6 maja 2017

Źródło: rp.pl/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

No i wreszcie poznamy prawdę! Trump ujawni materiały dotyczące zabójstwa prezydenta Johna Kennedy'ego

Redakcja malydziennik

Prezydent żegna Witolda Pyrkosza. Dziś pogrzeb wybitnego aktora

Redakcja malydziennik

Tajani ostatecznie otwiera oczy! Imigranci stanowią ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE!

Ładuję....