POLITYKA

Salonowe autorytety plują na naszego prezydenta. Najchętniej zlikwidowaliby ten urząd!

Ten człowiek stracił dla mnie wszelki autorytet – mówiła w TVN Agnieszka Holland. „Po takiej prezydenturze, jak prezydentura Andrzeja Dudy, okaże się prawdopodobnie, że powiemy sobie: a właściwie po co nam prezydent? – przekonywała.

Pani reżyser komentowała niedawny wywiad prezydenta Dudy dla TVP Historia. Odnosząc się do jego słów, powiedziała, że prezydent nigdy nie był dla niej żadnym autorytetem: „Od początku, kiedy się okazał być jakimś długopisem, od kiedy złamał konstytucję, zdradził konstytucję, na którą przysięgał. W tym momencie ten człowiek stracił dla mnie wszelki autorytet i nie jest moim prezydentem od tego momentu, tak że nie musi mnie wykluczać, bo ja go skreśliłam z listy polityków, których darzę szacunkiem” – dodała Holland.

 

Chciałabym mieć szacunek do funkcji głowy państwa, ale Andrzej Duda nie gra dobrze tej roli i w jakimś sensie ją kompromituje – mówiła też Holland. Jej zdaniem, Polacy mogą zacząć zastanawiać się nad likwidacją urzędu prezydenta. 

 

 

 

Źródło: tvn24.pl, wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Prawdopodobne porwanie polskiej ciężarówki, której dokonano zamachu. Właściciel firmy nie miał kontaktu z kierowcą od południa

Redakcja malydziennik

„Czas przestać twierdzić, że Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem”

Redakcja malydziennik

Św. Mikołaj musi być zwolennikiem pedofilii. Takie rzeczy tylko w Niemczech!

Redakcja malydziennik
Ładuję....