POLITYKA

Sądokracja wygrywa z demokracją. Jeden sędzia uchyla dekret Trumpa, który popiera większość Amerykanów

Amerykański Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości o natychmiastowe przywrócenie dekretu prezydenta Donalda Trumpa unieważniającego wizy dla obcokrajowców z siedmiu, głównie muzułmańskich krajów.

Dekret ten, zakazujący wjazdu do USA obywatelom Iranu, Iraku, Syrii, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu, wstrzymał w piątek sędzia federalny ze stanu Waszyngton James Robart.

 

W sobotę Trump na Twitterze zapowiedział uchylenie najszybciej jak to możliwe decyzji sędziego, która obowiązuje na terenie całego kraju. 

 

"Opinia tego tzw. sędziego, która w zasadzie pozbawia nasz kraj możliwości egzekwowania prawa, jest śmieszna i zostanie uchylona" – napisał prezydent.

 

Motywowany kwestiami bezpieczeństwa i walką z terroryzmem dekret wydany przez Trumpa zawieszał do odwołania przyjmowanie uchodźców z Syrii, a uchodźców z innych krajów – na 120 dni. W tym czasie władze USA mają sprawdzić, z których krajów uchodźcy stanowią najmniejsze ryzyko. Dekret przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem. (PAP

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Węgrzy przyznają: Rosja to nie nasz wróg. Ale szanujemy Polską postawę!

Redakcja malydziennik

To które dzieci likwidujemy, żeby było mniej CO2? Szwedzcy badacze chyba upadli na głowę

Komunia Święta tylko do ust! Kard. Robert Sarah wzywa do naśladowania św. Matki Teresy

Redakcja malydziennik
Ładuję....