POLITYKA

Sądokracja wygrywa z demokracją. Jeden sędzia uchyla dekret Trumpa, który popiera większość Amerykanów

Amerykański Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości o natychmiastowe przywrócenie dekretu prezydenta Donalda Trumpa unieważniającego wizy dla obcokrajowców z siedmiu, głównie muzułmańskich krajów.

Dekret ten, zakazujący wjazdu do USA obywatelom Iranu, Iraku, Syrii, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu, wstrzymał w piątek sędzia federalny ze stanu Waszyngton James Robart.

 

W sobotę Trump na Twitterze zapowiedział uchylenie najszybciej jak to możliwe decyzji sędziego, która obowiązuje na terenie całego kraju. 

 

"Opinia tego tzw. sędziego, która w zasadzie pozbawia nasz kraj możliwości egzekwowania prawa, jest śmieszna i zostanie uchylona" – napisał prezydent.

 

Motywowany kwestiami bezpieczeństwa i walką z terroryzmem dekret wydany przez Trumpa zawieszał do odwołania przyjmowanie uchodźców z Syrii, a uchodźców z innych krajów – na 120 dni. W tym czasie władze USA mają sprawdzić, z których krajów uchodźcy stanowią najmniejsze ryzyko. Dekret przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem. (PAP

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Andrzej Duda w wywiadzie z Ojcem Rydzykiem: "na parafiach zwykle też tak jest"

Redakcja malydziennik

Oto nowy potężny patron relacji Polska-Ukraina. Czy pojedna nasze narody?

Redakcja malydziennik

Premier Szydło o roku swoich rządów: Pokazaliśmy Polakom, że mogą godnie żyć!

Redakcja malydziennik
Ładuję....