CYWILIZACJA OPINIE POLITYKA

Sąd wydał wyrok: propagowanie haseł komunistycznych to nie przestępstwo!

komunizm

Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej stwierdził  – komunizm nie ma nic wspólnego z totalitaryzmem. Troje działaczy Komunistycznej Partii Polski nie propagowało zakazanych poglądów na łamach czasopisma „Brzask”.

Sprawa dotyczy represji, jakimi zostali dotknięci działacze Komunistycznej Partii Polski, będący redaktorami „Brzasku”. W 2016 roku trzech komunistów zostało skazanych w trybie nakazowym na prace społeczne za propagowanie ustroju totalitarnego. O wyroku dowiedzieli się z mediów. Nikt ich nie wzywał na rozprawę, nie mieli możliwości złożenia wyjaśnień. Werdykt zapadł w oparciu wyłącznie o zgromadzony materiał dowodowy. Komuniści mieli zapłacić grzywnę oraz grabić trawniki w ramach kapitalistycznego czynu społecznego.

 

Działacze KPP odwołali się od wyroku.  Sąd Apelacyjny skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia na szczeblu rejonowym. Sprawa ślimaczyła się przez trzy lata. Wyrok zapadł w piątek. Troje redaktorów zostało uznanych za niewinnych. Wyrok nie jest prawomocny. Istnieje więc ryzyko, że zostanie wniesione odwołanie. Warto jednak zauważyć, że podczas odczytania uzasadnienia  sąd podkreślił, że należy odróżnić propagowanie totalitarnego ustroju państwa od propagowania komunistycznych poglądów.

– Sąd bardzo wnikliwie przeanalizował wszystkie materiały, przeprowadził dokładną analizę. Wynika z niej, że nie propagujemy totalitaryzmu, a wręcz przeciwnie, my jako partia komunistyczna dążymy do idei sprawiedliwości społecznej – powiedział po ogłoszeniu werdyktu Krzysztof Szwej, lider Komunistycznej Partii Polski.

Zdruzgotany wyrokiem był natomiast Bartosz Kownacki, który w tej sprawie występował w roli konfidenta. To właśnie poseł PiS doniósł do prokuratury na działaczy KPP. Teraz przeżywa ciężkie chwile. W rozmowie z TVP Katowice po raz kolejny w desperacki sposób zrównał komunizm z nazizmem, mimo, że sąd stwierdził inaczej.

Źródło: Strajk.eu

FOT. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/uczcili-adolfa-hitlera-co-ich-za-to-spotka/

 

 

Komentarze

Zobacz także

Brutalny mord w Gdańsku! Policjanci zatrzymali 4 Ukraińców!

Redakcja malydziennik

Albo Putin odejdzie, albo wszystko skończy się źle…

Redakcja malydziennik

Przez 50 lat odprawiali Mszę św. z błędami! Jak to możliwe?

Redakcja malydziennik
Ładuję....