CYWILIZACJA

Sąd orzeka, z której łazienki korzystać. ABSURD? Ale rozwiązania domagają się uczniowie transseksualni uczniowie LICEUM

Z której toalety skorzystać, jeżeli jest się osobą transgenderową? Amerykański sąd podał rozwiązanie. Uczniowie toczą batalię ze szkołą, do której chodzą.

Troje uczniów ze szkoły średniej Pine-Richland School w Stanach Zjednoczonych wytoczyło proces sądowy. Domagają się używania toalet zgodnie ze swoim odczuciem co do swojej płci. Pomimo, że do ostatecznej decyzji pozostał jeszcze tydzień, sąd dał im prawo do takiego wykorzystania łazienek już teraz.

 

Sprawa wydaje się być absurdalną. Koresponduje jednak z zarządzeniem Donalda Trumpa, które zniosło ochronę dla uczniów transpłciowych właśnie w kwestii wyboru toalety – od teraz decyzja co do ochrony podejmowana jest na stopniu lokalnym lub stanowym. Ponadto siostra jednej z pozywających osób śpiewała na inauguracji prezydenta Trumpa (na zdjęciu z lewej, z prawej jej transpłciowa siostra).

 

Sąd podał, że do toaletowego incydentu doszło w październiku 2015 roku, władze szkoły zapisały, że uczeń, który był chłopakiem, był w łazience dla dziewczyn. Dzięki decyzji sądu troje osiemnastolatków takie notatki nie będą już potrzebne. Od teraz, będą oni mogli swobodnie korzystać z wybranej przez siebie toalety, w zależność od tego, jaką płeć uważają za swoją.

Źródło: Daily Mail

Komentarze

Zobacz także

Zmiany w drogówce: policjanci zamiast wystawiania glejtu obciążą nam kartę!

Kolejny słynny aktor okazał się ZBOCZEŃCEM? Lewacka fabryka snów Hollywood okazała się fabryką koszmarów

Redakcja malydziennik

Głupszej argumentacji nie mogli wymyślić. Zobacz, jak teatr broni bluźnierczej sztuki

Redakcja malydziennik
Ładuję....